Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Złodziej z sąsiedniego powiatu notorycznie kradł siekiery. Wkrótce opowie o tym przed sądem

Policjanci z Posterunku Policji w Kamionce zatrzymali złodzieja markowych siekier. Mężczyzna kradł je z różnych sklepów na terenie powiatu lubartowskiego. Sprawca to 61-letni mieszkaniec Dęblina. Wkrótce amator cudzego mienia przed sądem i odpowie za kradzieże.

Na początku marca tego roku policjanci z Posterunku Policji w Kamionce zostali poinformowani o notorycznie powtarzających się kradzieżach siekier ze sklepów na terenie gminy Kamionka. Łupem sprawcy padały siekiery, jednej ze znanych na rynku marek zajmujących się sprzedażą tego typu narzędzi.

– Pierwsze informacje uzyskali o kradzieży w marketach w Kamionce i Abramowie. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że do kradzieży dochodziło także w innych sklepach mieszczących się na terenie powiatu lubartowskiego, m. in. w Firleju. Dzięki wnikliwie przeprowadzonym czynnościom, mundurowi ustalili sprawcę. Okazał się nim, 61-letni mieszkaniec Dęblina, który z kradzieży znalazł sobie dodatkowe źródło utrzymania. 61-latek specjalnie przyjeżdżał „na zakupy” w rejon naszego powiatu i kradł opisane narzędzia – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Łupem amatora cudzego mienia padło także kilkadziesiąt sztuk tarcz do cięcia metalu. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty na łączną kwotę powyżej 2400 złotych. 61-latek przyznał się do popełnionych w krótkim odstępie czasu czynów. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za kradzieże. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Poranny hałas nas regionem. Rosyjski atak na Ukrainę, poderwano samoloty NATO

10 komentarzy

 1. Mężczyzna kradł markowe siekiery z różnych sklepów na terenie powiatu lubartowskiego, bo może chciał urządzić markową siekierezadę (po polsku: ustawka).

  • Skoro siekiery to pewnie kibic Wisły…ale co najwyżej Puławy,bo skiślaki to bez maczety ani rusz

 2. Wiem, wiem !!! On kradł te siekiery w obliczu zagrożenia wojną ze strony latających w pobliżu samolotów Federacji Rosyjskiej.
  Może słyszał, że można z motyką na słońce to pomyślał, że z siekierami na ruskie samoloty.
  Daj Boże, oby dorzucił

 3. pewnie to stary wyjadacz i fan „golden axe” 😀

 4. Dobrodziej frasobliwy

  Po co kraść, ryzykować „zabezpieczenie”, karę… na Alledrogo, za marne pieniądze, z dostawą pod pysk do wyboru do koloru.

 5. Cygan na zasiłku

  Pewnie jakiś fachowiec od drzewa

  • A tam, zaraz fachowiec od drewna. Siekiera w wojennym zastosowaniu jest trudniejsza do obrony niż proca, czy nawet kosa osadzona na sztorc.
   On chyba chciał sformować i uzbroić w siekiery jakiś oddział WOT, abo co…

 6. Markowe siekiery, wykonywane przez kowali z dziada pradziada, kupuje się na bazarach.

 7. co tam piszecie ,goscio czuł sie z siekierami bezpieczniej ,,,dzisiaj takie czasy

Dodaj komentarz