Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Poranny hałas nas regionem. Rosyjski atak na Ukrainę, poderwano samoloty NATO

Od kilku godzin nad regionem daje się słyszeć hałas latających samolotów. Jak przekazuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, trwają działania samolotów sojuszniczych w związku z atakami rakietowymi Rosji na Ukrainę.

– Uwaga, w polskiej przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju – poinformowało w piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy.

– Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację – czytamy w komunikacie DORSZ.

Nad regionem przemieszcza się samolot Boeing KC-135R Stratotanker. Jest to tak zwana „latająca cysterna” w barwach US Air Force. Samolot ten można obserwować w rejonie Lublina, Bychawy, Janowa Lubelskiego, Zamościa, Kraśnika, czy też Chełma. Tam też możliwy jest największy hałas. Główną rolą KC-135R jest tankowanie w powietrzu. Może on tankować różnorodne wojskowe samoloty w locie, w tym samoloty myśliwskie, bombowce i samoloty rozpoznawcze. Konstrukcja KC-135R opiera się na platformie Boeing 707, ale ma kilka modyfikacji do swojej roli wojskowej. Samolot ten jest wykorzystywany przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) od lat 50. XX wieku.

 

AKTUALIZACJA 7.25

– Informujemy, że ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia uderzeniami rakietowymi rosyjskiego lotnictwa na terytorium Ukrainy, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej. Była to kolejna noc podwyższonej gotowości polskich i sojuszniczych systemów oraz intensywnej służby żołnierzy. Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostają w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej – przekazało po godzinie 7.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

50 komentarzy

  1. A wszystkiemu winni są tylko i wyłącznie politycy i polityka !!! To oni rozpętują piekło wojny, tylko sami i ich rodziny raczej nie garną się na pierwszą linię frontu.

  2. Powinno być nad.Znowu ktoś nie czyta co pisze.

  3. Największym zagrożeniem są te szumowiny polityczne, które uważają, że mogą decydować naszym życiem i bredzić o jakimś wyimaginowanym zagrożeniu, by nas posłać na rzeź, kiedy to oni wyjadą w bezpieczne miejsca na zachodzie. HAŃBA!!!! TFUUUU!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport