Zignorował znak, doprowadził do wypadku. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

W środę rano w miejscowości Polskowola doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierująca jednym z samochodów trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 7 na skrzyżowaniu w miejscowości Polskowola w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem osobowym marki Ford, 27-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen. 27-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku „STOP” i wymusił pierwszeństwo przejazdu na 42-latce kierującej volkswagenem.

W wyniku zderzenia obrażeń doznała kierująca volkswagenem. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Oboje kierujący byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, a drugi wjechał jak Święta Krowa, bezmyślnie na skrzyżowanie nie upewniając się, że pierwszeństwo przejazdu jest mu udzielane.
    Od pieszych wymagamy upewnienia się, od rowerzystów także. I słusznie. Ale dlaczego od kierujących samochodami nie wymagamy tego samego? Skrzyżowania dróg to miejsca w których jest się zobowiązanym zachować szczególną ostrożność.

    • Zbliżą się Wszystkich Świętych/Dzień Zmarłych. Czy chcemy jeszcze w tym roku zdążyć załapać się na odwiedziny rodziny z wiązanką i zniczami oraz komentarzami rodziny/bliskich: „Przynajmniej miał pierwszeństwo.”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021