Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Motocykliści rozpoczęli nowy sezon. Policjanci przypomnieli im o zachowaniu zasad bezpieczeństwie na drodze (zdjęcia)

W niedzielę motocykliści rozpoczęli w Lublinie nowy sezon. Fani jednośladów w różnym wieku spotkali się przy Arenie Lublin. Na otwarciu sezonu nie zabrakło też mundurowych. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przypomniała o zachowaniu zasad bezpieczeństwie na drodze i obowiązujących przepisach.

W niedzielę w południe lubelscy motocykliści oficjalnie otworzyli sezon 2024. Miłośnicy jednośladów spotkali się w południe przy stadionie Arena Lublin. Dzień wypełnią liczne atrakcje m.in. zabawy, konkursy z nagrodami, wystawy motocykli i akcesoriów motocyklowych. Oprócz tego pojawili się również miłośnicy tych najstarszych motocykli, nie zabrakło także wystawców z odzieżą motocyklową i nowymi jednośladami. Z kolei przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża nauczą wszystkich chętnych pierwszej pomocy.

Oprócz tego policjanci przypomnieli motocyklistom bezpieczne zasady podróżowania na jednośladach. Mł. asp. Sylwia Kurdziel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie mówiła o zachowaniu zasad bezpieczeństwie na drodze i obowiązujących przepisach. Zachęcała również do rozmów i stawiania pytań związanych m.in. z przepisami ruchu drogowego.

– Przypominamy jednocześnie o ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”, której celem jest uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy, pamiętajmy o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze. Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo. Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji! – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wypadki z udziałem motocyklistów

W 2023 roku na drogach województwa lubelskiego doszło ogółem do 800 wypadków w następstwie których 121 osób zostało zabitych, a 842 doznało obrażeń. Motocykliści uczestniczyli w 101 wypadkach drogowych, w wyniku których 19 motocyklistów poniosło śmierć, a 85 doznało obrażeń. Sami motocykliści byli sprawcami 51 wypadków. Najwięcej wypadków – 31, spowodowali na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Z kolei motorowerzyści uczestniczyli w 34 wypadkach drogowych, w wyniku których 6 motorowerzystów poniosło śmierć, a 28 doznało obrażeń. Sami motorowerzyści byli sprawcami 18 wypadków. Przyczyną 4 wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W tym sezonie motocyklowym śmierć poniosło już 3 motocyklistów na drogach naszego regionu.

21 komentarzy

  1. Jak to zaczynają sezon(?) skoro już kilku zginęło w wypadkach, w tym co najmniej jeden milicjant.

  2. Gdzie jest auto podarowane Tadeuszowi M.?

  3. Jednak jesteście niezawodni. To że będzie wysyp debilnych komentarzy było więcej niż pewne.

Dodaj komentarz