Zarząd Dróg i Mostów podpowiada jak zaoszczędzić cenne minuty jadąc w szczycie przez Lublin

Zapewne macie już dosyć korków i rozkopanych ulic w Lublinie. Zarząd Dróg i Mostów podpowiada jak zaoszczędzić kilka minut wybierając alternatywną trasę przejazdu w czasie szczytu komunikacyjnego.

39 komentarzy

 1. Tak tak a na obwodnicy TIRy i wyscigowcy, ukraincy i sloiki a teraz jeszcze swolocz z lublina to po co ta obwodnica i 16 ton w miescie? W takim razie prosze zniesc tonaz w lublinie i kazdy niech jezdzi jak chce.

  • Mi wystarczy google maps, nie musi mu urzędas podpowiadać

  • Jak ci wszyscy przeszkadzającą to rowerem jeździj

   • Pieszo zdrowiej.

   • Rafik nie napisał, że przeszkadzają mu wszyscy. Przeszkadzają mu tylko chamy i niegramoty drogowe. Normalny kierowca nie przeszkadza nikomu. Ani pieszemu, ani rowerzyście, ani innemu kierującemu.
    Problemem jest nadal zbyt duże idiotów za kierownicą, która przeszkadza wszystkim oraz jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze (dla wszystkich).
    Co do niegramot drogowych, to jeżeli potrafią w miarę dobrze poruszać się w typowym ruchu miejskim (a problem stanowi dla nich jedynie jazda ekspresówkami) to niech korzystają z innych dróg (zawsze jest alternatywa).

  • A to Jaśnie Pana obwodnica? Królu złoty!

  • Rafik, a ty jesteś Ukrainiec, słoik, czy inna swołocz? A może ty jesteś Tofik, i tak ci wszyscy przeszkadzaja..

 2. Obawiam się, że nie skorzystam. Na ekspresówkach, podobnie jak na chodnikach, obowiązuje zakaz poruszania się rowerem.

 3. wczasiesuszypoffasucha

  W czasie szczytowania w środkach komunikacji Ministerstwo Mglistej Poświaty zaleca i sugeruje co następuje. Miętolenie bez namaczania zostaje surowo wzbronione, a nawet zakazane pod karą kobyłą, na imię Kasia jej było. Wszelkie dochodzenia, czy to pieszo, czy na wspomaganiu w do poły naganianiu na naganie kończyć się będą w kurtyzanie. Marcin nie ma prawa głosu. Stopy na lusterkach, nogi na dachach i dłonie na łonie zostaną tam gdzie są, milczące i spocone, jak to one. Wszelkie dowody otarcia od zwarcia podlegać będą Krajowej Izbie Lekarskiej, co został zapisane na kolanie. Inne zachowania, nie ujęte w regulaminie, jak majtki na głowie, dopuszczają posłowie, jak Wisła długa i szeroka, od różowego do brązowego oka.

 4. Proszę uprzejmie o wykreślenie korzystnej trasy z ul. Bursztynowej na ul. Królewską. Z góry dziękuję Zarządowi i Dyrekcji.

 5. Ja omijam wszystkie korki bo mam chelikopter. Tak, właśnie przez „ch”.

 6. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić że jazda obwodnicą skraca czas. Jest luźno bo ludzie i tak wolą na światłach w mieście stać i piłować sprzęgło w samochodzie.

 7. To chyba lepiej stać w korkach

 8. Jak są tacy mądrzy, to niech podpowiedzą jak dojechać z Mełgiewskiej na Janowską omijając korki…

 9. Obserwując jak działają światła na Kraśnickiej czy Solidarności to według mnie ustawiał je d.bil a drugi tyle kasy zapłacił za coś co nie działa, jakaś zielona fala tam miaka być za grube miliony.

 10. dziś pytanie, dziś odpowiedź

  to ja słucham propozycji na trasę: Sławinek – 3 Maja – Majdanek? bo wioze żone do pracy a chce zaoszczędzić czas

  • Kup żonie bilet miesięczny i pokaż gdzie ma przystanek.
   A jeżeli to królewna, którą trzeba wozić, to nie pozostaje nic innego jak samochód z kierowcą.

  • może w końcu żonka skorzysta z mpk czy to jej uwłacza, ale nie martw się już niedługo będzie zakaz wjazdu do ścisłego centrum dla aut nieekologicznych

  • Linia autobusowa nr 7. Jak powstanę buspasy na al. Racławickich i DMM to autobusem będzie szybciej niż samochodem.

  • Trzeba kupić kolejny samochód. Jak się usunie prac zabaw, przesunie śmietnik i wytnie 4 drzewa to przybędą 3 nowe miejsca postojowe.
   Trzeba myśleć perspektywicznie. Za kilka dni przybędzie kilkadziesiąt tysięcy studenckich samochodów, które muszą gdzieś parkować. Nawet na chodnikach i trawnikach już nie ma miejsca.
   Jak będzie mieć kilka dzieci, to nie będziesz nic innego robił przez cały dzień tylko rozwoził rodzinę po mieście.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spot lubelskich samochodów egzotycznych w Relaksie
Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie