Zaniosła noworodka nad rzekę i wrzuciła do wody. Pomimo płaczu córeczki, bez wahania skazała ją na śmierć

Dwanaście lat w więzieniu ma spędzić 23-latka, która w ubiegłym roku wrzuciła swoją córeczkę do rzeki. Dziecko nie miało żadnych szans na przeżycie.

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie bulwersującego czynu, jakiego w Krzesimowie koło Świdnika dokonała 23-letnia Aneta P.

W połowie października 2017 roku w przepływającej przez tą miejscowość rzece, przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki noworodka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka urodziła się zdrowa. Żyła również w momencie, kiedy wrzucano ją do rzeki. Zmarła zaś w wyniku utonięcia. Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania matki dziecka. Wiele godzin żmudnej pracy policjantów przyniosło efekt. Wykonali szereg czynności, przesłuchali dziesiątki osób, aż zwrócili uwagę, na nietypowe zdarzenie.

Mianowicie tego samego dnia, w którym znaleziono zwłoki noworodka, do komendy przyszła młoda kobieta, która zgłosiła, że jest pomawiana, iż była w ciąży. Jak się okazało, to właśnie 23-latka okazała się matką dziewczynki. Jak ustalili śledczy, kobieta zorientowała się, że jest w ciąży w marcu 2017 roku. Ukrywała ten fakt zarówno przed rodzicami, jak też przed 43-letnim mężczyzną, z którym się związała. Cały czas chodziła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne.

W nocy z 14 na 15 października kobieta zaczęła rodzić. Następnie owinęła noworodka w swoją koszulę i udała się nad pobliską rzekę, po czym wrzuciła swoją córeczkę do wody. Po wszystkim wróciła do domu i zaczęła sprzątać ślady po porodzie. Domownicy nie zorientowali się, do czego doszło. W trakcie przesłuchania Aneta P. potwierdziła, że wrzuciła swoje dziecko do rzeki, jednak nie przyznała się jednak do jego zabójstwa. Tłumaczyła, że pomysł ten pojawił się tuż po porodzie, była to pierwsza rzecz, jaka przyszła jej do głowy.

Śledczy udowodnili również kobiecie, że planowała pozbyć się dziecka już kilka miesięcy wcześniej. Biegli odnaleźli, że kobieta w internecie szukała sposobów na poronienie, przeglądała tematy dotyczące aborcji, jak też jakie leki zażywać, aby dziecko urodziło się martwe.

Przed sądem 23-latka potwierdziła złożone przez siebie wcześniej zeznania. Prokuratura w akcie oskarżenia wnioskowała o wymierzenie Anecie P. 25 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że kobieta miała pełną świadomość, iż jej córeczka żyje, gdyż płakała kiedy szła z nią nad rzekę. Dlatego uznał ją za winną dokonania zarzucanego jej czynu i skazał na karę 12 lat pozbawienia wolności.

– W świetle dowodów okoliczności popełnionego czynu nie budzą wątpliwości. Brak jest jakichkolwiek podstaw do przyjęcia, aby oskarżona znajdowała się w jakimkolwiek stanie, który wpływałby na jej postępowanie. Pomimo pełnej świadomości, że dziecko żyje i płacze, pokonała nocą znaczny odcinek drogi, w tym przedzierając się przez zarośla, po czym wrzuciła je do wody. Sposób działania oskarżonej był drastyczny, a dziecko nie miało żadnych szans na przeżycie – uzasadniała wyrok sędzia Barbara Markowska.

(fot. TVP Lublin)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. 12 lat to dużo ale bardzo szkoda mi tego biednego dziecka , jak myślę jak bardzo cierpiało a mogło przecież żyć to te 12 lat wydaje mi się nawet niską karą.

 2. nie usprawiedliwiam tego, w tym momencie, morderstwa
  można było tego uniknąć dokonując w odpowiednim czasie aborcji
  widzicie jakąś różnicę?

 3. Łeb jej urwać

  • to „do boju” – bidule są pełne niechcianych dzieci, możesz brać i wychowywać!

   a tak poza tym powinien być dostep do legalnej aborcji jak to normalnie jest w cywilizowanym świecie, tam stawia sie dobro człowieka ponad możliwością łapania go potem na nie przestrzeganiu chorego prawa które działa tak aby dowalić i zniszczyć i tu widać chory system totalitarny w jakim dalej jesteśmy!

 4. No właśnie – dokonując aborcji. I co by to zmieniło? Jedynie to, że nie trzeba by było wycierać podłogi po porodzie i po nocy chodzić nad rzekę, tylko do kliniki. Widzisz różnice? Otóż nie ma żadnej.

 5. Powinna dostać dożywocie….. albo kara śmierci ….śmierć za śmierć….w przyszłości zrobi to samo….oby ją w więzieniu odpowiednio traktowali za to co zrobiła…. powinni ją zwiazać i tak samo wrzucić do rzeki……

  • oj hipokryzja az bije z tej wypowiedzi… nie widzisz różnicy ? typowy przykład myślenia z dawno już minionej epoki!

 6. Zaje… suke i tyle szkoda tylko darmo trzymać w więzieniu i utrzymywać z pieniędzy podatników

 7. Czemu nie 25 lat ????

 8. To było celowe zabójstwo. Zaplanowane. Matka patrzyła jak jej dziecko ginie. 25 lat to minimum !!! Ale to nasze demokratyczne i sprawiedliwe sądy. Strach pomyśleć jaki byłby wyrok, gdyby to zrobiła córka jakiegoś sędziego. Pewnie zawiasy…

 9. Oby żywą nie opuściła więzienia!

 10. Dożywocie albo 25 lat powinna dostać. Ze świadonoscią rzuciła swoją córeczkę do rzeki. Dziecko nie było niczemu winne. Rów ie dobrze mogła oddać dziecko do adopcji jak nie chciała jego wychowywać. Niestety żyjemy w takim kraju gdzie sprawiedliwość nie ma racji.

 11. Wyrok jak przy niskiej szkodliwości czynu. Brawo sąd!

 12. To za zabicie bezbronnego dziecka dostaje się u nas 12 lat? Za morderstwo? I to z premedytacją? …. Straszne….. I smutne za razem!

 13. Sąd uznał ją winą i skazał na karę 12 lat pozbawienia wolności, a powinien kazać k…wę rozstrzelać publicznie ku przestrodze innych podobnie myślących zakutych pał.
  Sam jako pierwszy zgłaszam się na ochotnika do plutonu egzekucyjnego.
  Śmierć za śmierć szczególnie taką bezbronne maleństwo. Ale w Polsce nie ma kary śmierci, bo kochana Unja Europejska zabronił. To się k..wa w palę nie mieści co te sądy wyprawiają.
  Nie lubię PiSU, ale Jarku zrób coś z tymi sądami, bo takie wyroki to śmiech na skalę międzynarodową.
  NIE pozdrawiam sądu, który ów wyrok wydał, wręcz czuję odrazę!!!

 14. za podrobienie 200zl masz 25 lat 😀 tyle warte życie dziecka.

 15. Kobiety,nie chcecie to oddajcie INNYM . Co w tym takiego trudnego?Może powinno być więcej Okien Życia,może jest za mało stąd taki problem dla kogoś komu bliżej nad rzekę.

  • Wzorem centralnego portu lotniczego, proponujesz wybudować jeden długi barak z oknami życia???

   • Mamy już stosowną ilość banków, aptek, marketów i pomników świętych i mniej świętych – czas na akcję uruchamiania okien życia nie tylko w miastach, ale i na wioskach.
    Takie okno powinno działać jak bankomat – wrzucasz tam dziecko, a wyskakuje ci np. plus 500.

 16. Niech się potem sędziowie nadal dziwią, że społeczeństwo chce zmian..12 lat za zabójstwo bezbronnego dziecka to jakaś kpina.

 17. Niska szkodliwość czynu.Brawo.

 18. Matka,osoba która powinna dać miłość i ciepło dziecku,zabija je zaraz po przyjściu na świat, i dostaje za to tylko 12 lat,wiele par stara się latami,a dla takiej to był przedmiot niepotrzebny do wyrzucenia. Mogla oddać do adopcji,teraz dzieciątko miałoby już ponad rok i cieszyłoby sie zyciem, co się dzieje z ludźmi z tym światem?

 19. Biedne malutkie dzieciątko [*]
  Co trzeba mieć w głowie, jakim człowiekiem być żeby tak postąpić.. Nigdy nie zrozumie takiego okrucieństwa.

 20. Tyle ludzi czeka na dziecko, stara się latami… Maleństwo skończyłoby rok, w mig by znalazło kochającą rodzinę… 12 lat to stanowczo za mało.

 21. Okno życia

 22. Jakby rozjechała samochodem to by dostała najwyżej trzy … E tam , dziwny ten wyrok bo analizując jej postępowanie to ona ma coś z głową i powinna być w szpitalu psychiatrycznym a nie więzieniu no i co z tym jej gachem ? Co nie widział ,że jest w ciąży ? skoro nie rozstali się i cały czas z nią współżył nie zorientował się ? za zaniechanie też powinna być kara

 23. Zabiła dziecko? Niepotrzebne jej? WYSTERYLIZOWAĆ

 24. Dziewczyny w kryminale zrobią z jej łba miazgę !!! tak jak chłopaki z pedofilami !! zaje….ć szmatę !!!

 25. Do piachu takiego zwyrola to nie matka to wywloka .

 26. Związać kur..e i do rzeki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9303zł -0.95%
  • GBP 4.9334zł 0.23%
  • EUR 4.3902zł -0.68%
  • CHF 4.1024zł -0.91%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online