Zamknięty w garażu, chory na raka pies, czekał na śmierć. Właścicielka myślała, że mu przejdzie (zdjęcia)

Obrońcy zwierząt są zbulwersowani decyzjami, najpierw prokuratury a teraz sądu. Zadecydowały one o umorzeniu postępowania wobec właścicielki psa, który pomimo poważnej choroby, doczekał się zbyt późno na pomoc. Nadszła ona ze strony fundacji, a nie domowników.

Nie będzie żadnej odpowiedzialności dla właścicielki psa, którego wolontariusze Fundacji „Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa” w kwietniu odebrali w agonalnym stanie. Ciapek, gdyż tak został nazwany, cierpiał na nowotwór. Kiedy zaalarmowani o sprawie członkowie fundacji przyjechali na posesję w gminie Wilków, zastali zwierzę, które, jak wyjaśniają, czekało na śmierć zamknięte w garażu i schowane pod samochodem.

Z głowy psa lały się ropa i krew, pysk był zaś pokryty zlepkiem tych wydzielin. Zwierzę nie mogło też chodzić i miało problemy z oddychaniem. Pomimo walki o jego życie, Ciapka nie udało się uratować. Nowotwór był bowiem już w tak zaawansowanym stanie, że dostał się do kości. Fundacja powiadomiła o wszystkim policję. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim od razu zajęli się sprawą. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności przedstawili kobiecie zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Następnie sprawa została skierowana do prokuratury. We wrześniu fundacja otrzymała informację o umorzeniu postępowania. Zaskoczyła ona obrońców zwierząt, jednak od razu postanowili się od niej odwołać. Sprawa trafiła więc do ponownego rozpatrzenia. Teraz okazało się, że Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim w całości podtrzymał decyzję prokuratury, odrzucając złożone przez fundację zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodzenia. Decyzja ta jest ostateczna.

Jak nas poinformowano, sąd oraz prokurator przychylili się do zeznań lekarza weterynarii, który stwierdził, że warunki w jakich przebywało zwierzę, nie miały wpływu na rozwój choroby. Tymczasem obrońcy zwierząt podnoszą, że 60-letnia właścicielka psa, widząc pierwsze oznaki choroby, nie zrobiła nic, aby mu pomóc. Wtedy byłaby szansa na uratowanie psa. Kobieta sama przyznała, że myślała, iż narośl, jaka pojawiła się na pysku psa, sama zniknie, dlatego też nie pojechała z nim do weterynarza.

Przedstawiciele fundacji są zbulwersowani decyzją prokuratury i sądu. Jak wyjaśniają, według obu instytucji nie doszło do znęcania się nad Ciapkiem. Dodają jednocześnie, że takie decyzje wskazują jednoznacznie, że są one przyzwoleniem na traktowanie zwierząt jak rzecz, znęcanie się nad zwierzętami, na uniknięcie kary jak też na brak jakiejkolwiek opieki weterynaryjnej dla posiadanych zwierząt.

UWAGA ZDJĘCIA SĄ DRASTYCZNE:

(fot. Fot. Fundacja Przyjazna Łapa)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. NFZ podobnie robi z chorymi na raka.
  Mało jest przypadków zakończonych ozdrowieniem.
  A obrońcy praw ludzi milczą 🙁

 2. Przykra sprawa, często ludzie na swoje zwierze oddają ostatni grosz. Jednak to była choroba, więc trudno winić właścicielkę. Zachowała się po prostu jak NFZ w stosunku do chorych ludzi, którym tez często dało by się pomóc.

 3. wszystko przez te lewackie prawo ! Normalnie kiedyś by dostał łopatą w łeb i by nie cierpiał ! Ale teraz ni wolno ! Więc jak kogoś nie stać na weterynarza żeby uśpił psiaka w cywilizowany sposób to czeka żeby sam zdechł biedny psiak

  • I niech mi tu żaden dureń nie pisze że jestem okrutny bo kocham zwierzaki !!! Pamiętam z młodości jak dziadek ze łzami w oczach musiał przywalić łopatą w łeb mojemu ulubionemu owczarkowi u niego w gospodarstwie bo wlazł pod kosiarkę

   • Kolejny przykład NA chore prawo : zabić szczura męcząc go w pułapce czy trutką wolno ? TAK !!! Ale już z wiatrówki strzelić NIE WOLNO gdzie ginie niemal natychmiastowo

  • Szkoda ze tobie a później sobie nie przywalił łopata. Świat by zyskał i był by piękniejszy.

  • Jeśli nie stać na weterynarza, to niech nie bierze pod dach zwierzęcia. Trudno, dorosły człowiek ma tę przywarę, że potrafi ocenić, jakie mogą być konsekwencje jego decyzji, dlatego ponosi odpowiedzialność za błędy i zaniedbania. I nie chodzi tu o żadne „lewackie prawo”.

 4. W sądzie w Opolu są układy, żeby wygrać sprawę to raczej nie jest możliwe. Dostają w łape $. Polecam poczytać w internecie co ludzie na ten temat piszą na podstawie swoich doświadczeń.

 5. Mieszkaniec Narutowicza

  W Kamionce pod Opolem Lubelskim przy zamkniętym sklepie żyję pies w ciężkich warunkach. Jest na łańcuchu przy nieocieplonej budzie. Łańcuch ma 2 metry. Jedzcie tam i mu pomozcie

 6. Życze właścielce z jaskini rodem tych samych cierpień co ta psina miała. Jesteśmy kurła w dżungli jeśli chodzi o prawa i ochronę zwierząt . Amazonia kurła !!!!!!!!!!!!

 7. A z Kamienia koło Opola mieszka w Lublinie pewną pani, dla której pies to szatan . Ludzie z tamtych stron nie mają w sobie za grosz człowieczeństwa dla zwierząt i wszystkiego co żyje.

 8. Właścicielka Ciapka wcale nie jest biedna babuleńka ciekawe czy ma inne zwierzęta. WARUNKI NIC NIE MAJA DO FAKTU ZE NIE UDZIELONO PSU POMOCY!!!!! Tu nie chodzi o warunki, tu chodzi o skazywanie psa na cierpienie przez brak opieki weterynarza!!!!!

 9. Łańcuch 2 m jest jak najbardziej przepisowy , buda nie musi być ocieplona , jest jesień , psy nie boją się takich temperatur , jak się zrobi chłodniej można mu rzucić jakiś stary koc ale nie jest to konieczne. Byłem i widziałem , warunki ma w miarę dobre. Dostaje miskę zupy a odchody są uprzątnięte

 10. Zaniechanie jest przestępstwem . Nie mogła ruszyć swego jaskiniowego tyłka i pojechać do weterynarza. Jesli tam usłyszała by wyrok na psa powinna go uśpić a nie czekać jak zdechnie w męczarniach.Niwe zrobuiła tego więc powinna zostać ukarana. Głupota tej baby jest niedoopisania a bezczynnośc organów woła o pomstę do nieba. Zero empatii.
  Kurła średniowiecze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jeżeli to katoliczka to wie, ze eutanazja jest zabroniona. Nawet jeżeli wiemy, ze dziecko urodzi się i umrze po porodzie bo np. nie ma połowy czaszki to nie można go usunąć i ulżyć jego i matki cierpieniu.

   • mam w de czy jest katoliczką na pewno nie ma mózgu pusta baba i żadnej empatii. Jej postepowanie a dokładnie jej brak jest rodem ze średniowiecza. Oby ją spotkał podobny los to odczuje co zrobiła bo na pewno nie zrozumie bo nie ma czym!

 11. Przecież to ewidentnie widać że właścicielka zwierzaka posmarowala miała bardzo dobre znajomości z sądem. Jaki sąd normalny uniewinnilby osobę która nie udzieliła pomocy zwierzęciu i pozwoliła mu umierać w cierpieniach.

 12. Co jest z tymi ludźmi z wsi z pod Opola?Marcin ma rację. Mam sąsiada też podły i msciwy wszystkim dokucza..,skarży po urzędach a jeszcze potem leci na policję ze on taki biedny i to jemu dołączają. I to jeszcze pchają się mutant do miasta.

 13. To już skur _ _ czysyństwo!..żeby do takiego tego stanu swoje domowe doprowadzić. Gdzie ci ludzie mają rozum? Łazi taka w każdą niedzielę do kościoła, siada w pierwszej ławce,a pod skórą diabła nosi.

 14. To już skur _ _ czysyństwo!..żeby do takiego stanu swoje domowe zwierzę doprowadzić. Gdzie ci ludzie mają rozum? Łazi taka w każdą niedzielę do kościoła, siada w pierwszej ławce,a pod skórą diabła nosi.

 15. Opole i okoliczne wsie to szczep perfidnych niby ludzi. Tam rządzi tylko msciwosc ,nienawiść i chciwość.

 16. Nie uratowali psa, czy uśpili? Czy miał pewność na wyleczenie we wcześniejszej fazie choroby, czy może przedłużono by mu cierpienie?

 17. Powinna dobić psa ale nie chciała iść na 3 lata do wiezienia no to się władowała w jeszcze większe kłopoty.

  • w tym kraju jeszcze nikt nie poszedł za psa na 3 lata ( za gorsze zbrodnie, kradzieże, afery również ). Jej obowiązkiem było pójść do weterynarza a jeśli szkoda jej było kasy to do schroniska. Tam by się odpowiednio zajęli, być może uśpili ale o tym decyduje lekarz a nie jakaś buraczana gnida.

 18. No i masz, przeczytałem artykuł do końca i strasznie nabrałem ochoty na wątróbkę, ide podsmażyc trochę z cebulką.

 19. Nie karmcie zwierząt tymi zasranymi sztucznymi karmami,Pedigree czy inne gówna!!!!

  • walka z wiatrakami, market obcy-pasożyt kombinujący z ulgami podatkowymi, kupowanie sobie szprycowanego drobiu czy duńskiej świni a ty jeszcze wymagasz żeby o zwierzętach myśleli gdy o sobie nie potrafią ? nie mają czasu na szukanie lepszych ( zdrowszych ) opcji, seriale czekają…

 20. Ludzie. Czy jesteście aż takimi s….? Jak można tak zaniedbać zwierzę. Weterynarz pewnie też maczał w tym palce. A sąd uznał warunki za dogodne ? Co za durny naród się z nas zrobił. Bóg was pokara. Żeby was cholera….Amen.

 21. W Opolu lubelskim nie takie rzeczy się umarza, tam jest inne prawo , ludzie słabsi i zwierzęta nie mają szans się obronić .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online