Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wysoce zjadliwa grypa ptaków u kotów. Są wyniki analizy sekwencji genomu wirusów

Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach poinformował dzisiaj, że wszystkie analizowane w ostatnim czasie wirusy od kotów wykazują bardzo bliskie pokrewieństwo między sobą. Zostały one wykryte u dziewięciu kotów pochodzących z Poznania, Trójmiasta i Lublina.

22 komentarze

 1. Skoro tak, to przeskok między gatunkami ssaków jest wizją niedalekiej przyszłości.

 2. Mam nadzieję że wszystkie koty pozdychaja ile ich jest. Nienawidzę kotów.

  • abdul wisimulacha

   „nienawidzę kotów,nienawidzę ludzi,nienawidzę śmiechu,szczęścia,zabawy,nienawidzę wszystkiego! Głosuję na pis”

  • Jakby nie koty to myszy i szczury spacerowały by po ulicach, zamiast głupich Patrycji, a może nie byłoby to takie złe 😉

  • Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

   Patrycjo Trzydziesta trzecia… krąży takie domniemanie, że ktoś kto nie lubi zwierząt, to i siebie nie bardzo toleruje.
   To samo dedykuję cepowi niżej p.t. Koń

  • A psy lubisz??

 3. zaszczepić wszystkie koty – może ta ludzka szczepionka będzie pasowała kotom bo sporo się marnuje w magazynach, co pis ochoczo nazamawiał tego towaru.

 4. A ja mam nadzieję, że ten wirus Ciebie, jako pierwszej dotknie (człowieka), i to będzie dopiero ewenement. COVID dałaś radę, a tu kto wie.

  Jak można być takim tłukiem-nieukiem, bez względu czy się lubi, czy nie i takie rzeczy wypisywać.

  • Nie zabiła mnie choroba Wściekłych Krów ani Ptasia Grypą na Świńską Grypę też nie zeszłem na Covid się nie szczepiłem i żyje.
   Tak że ja i mój kot czekamy na asteroidę lub atomówkę lub starość w zależności co będzie pierwsze.
   A ty dalej pisz głupoty.

 5. Zaraz będą jeździć i strzelać do kotów 🙂 bo skoro utylizują ptaki to rozumiem że tak samo będą postępować z kotami a skoro dopadło to koty to zaraz i psy

 6. Gdyby to był drób, trzoda lub inne zwierzęta gospodarcze już dawno została by podjęta decyzja o wybiciu wszystkich w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się to może by tak wybić wszystkie koty podejrzane o chorobę lub profilaktycznie wszystkie, które nie będą na kwarantannie. Czy można zamykać tylko ludzi, a zamykanie kotów jest niehumanitarne?

 7. Wszystko jest możliwe, człowiek sam siebie zniszczy.

 8. Kot i pies jest niepotrzebny w społeczeństwie.

 9. Jeżeli ten wirus jest wyjątkowo zjadliwy, to sytuacja może być podobna jak z COVID. Na początku pandemii oceniano śmiertelność COVID na 20%, bo do lekarza trafiali jedynie ludzie, którym ten wirus dał ostro popalić. Potem zrobiono badania przesiewowe na obecność przeciwciał w populacji i wyszło, że śmiertelność COVID to jakieś 0.2%. Jak dotąd badano pod kątem tego wirusa tylko padłe koty, więc nie wiadomo, jaki procent populacji kotów miał z tym wirusem styczność.

 10. minister Niedzielski

  Trzeba założyć kotom maseczki antycovidowe, a te koty które nie przestrzegają zakazów, surowo karać mandatami, gazować i ewentualnie pałować. Patyk do nosa i testy dwa razy dziennie, zarażone koty pod przymusem na dwutygodniową kwarantannę, pod groźbą kary 30000zł. To powinno pomóc, w ciągu dwóch tygodni opanujemy sytuację. Do dla naszego dobra….

Z kraju

Sport