Wyjeżdżał z parkingu, potrącił jadącą chodnikiem rowerzystkę

W czwartek po południu w Krasnobrodzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Kierująca jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 16 w Krasnobrodzie w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzystki.

Policjanci wstępnie ustalili, że 32-letni mieszkaniec gminy Krasnobród kierując osobowym fordem wyjeżdżał z parkingu przy sklepie na ul. Lelewela i potrącił jadącą chodnikiem 65-letnią rowerzystkę.

Kobieta w wyniku zderzenia z fordem przewróciła się doznając obrażeń ciała. 65-latka została przetransportowana do szpitala.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Czyja będzie wina? W praktyce nie teorii.

  • prawdopodobnie kierowcy samochodu bo przecina pas ruchu
   tak policjanci twierdzą
   rowerzystka popełniła wykroczenie ale sprawcą będzie uznany kierowca samochodu

   rzeczoznawcy w sądzie czasem mają inne zdanie

   • Nie tylko prawdopodobnie, niestety. Wyjeżdżający z parkingu był włączającym się do ruchu. Rowerzystka, pomimo tego, że poruszała się chodnikiem, to poruszała się po drodze publicznej, a więc była uczestnikiem ruchu.

    Nic nie tłumaczy jazdy chodnikiem w miejscach o tak małym natężeniu ruchu, ale kobieta skończy co najwyżej z mandatem na 50 lub 100 złotych, a kierowca, o ile baba się połamała, nie dość, że kwity straci, to i w papierach będzie miał napaskudzone.

    • Jeśli rowerzysta jechał w miejscu zabronionym to nie miał obowiązku spodziewać się roweru. Kierowca ma szansę się wybronić.

     • Miał. Zamiast tej kobiety, tym samym chodnikiem mógł na rowerze jechać, zupełnie legalnie, ktoś z dzieckiem w wieku do 10 lat.

 2. To nieprawidłowo jadąca rowerzystka zaczepiła w wyjeżdzający z parkingu pojazd.

 3. jakim cudem miał ją zauważyć ? Wyjśc z auta i użyć lornetki ?

 4. Po chodniku jest zakaz poruszania się rowerem

 5. Hulajnogą mozna dla odmiany, chory kraj. Kobieta z pewnościa nie jechała szybko tak czy inaczej jeśli nawet nie mogła jechać chodnikiem to zapłaci mandat za jazdę po chodniku. Wina po stronie kierowcy bo nie udzielił jej pierwszeństwa . poruszający się chodnikiem mają pierwszeństwo o czym kierowcy albo nie wiedzą albo ignorują tak samo jak z udzieleniem należnego pieszym na pdp pierwszeństwa.

  • Bzdura. Kierowca nie miał obowiązku spodziewać się tam ameby na rowerze więc bezzasadne jest przypisywanie mu winy. Gdyby z posesji dziecko wybiegło mogłaby pójść do więzienia!

   • Miał obowiązek spodziewać się wszystkiego, w tym i rowerzystów na chodniku (bo w niektórych przypadkach wolno im jeździć po chodnikach).
    Włączał się do ruchu i miał taki zaś..aby obowiązek.

 6. rowerzystka wykroczenie sprawcą kierowca auta

 7. Wolnościowiec w gułagu

  Kierowca wyjeżdżający z posesji jest włączającym się do ruchu i musi ustąpić pierwszeństwa absolutnie wszystkiemu, co porusza się po drodze głównej, nawet gdyby droga ta była jednokierunkowa i ktoś nią jechał pod prąd.

  Ci, którzy mają swoje teorie, niech skontaktują się ze sprawcą potrącenia i bronią go przed sądem zamiast wypisywać w komentarzach durnoty. Powodzenia.

 8. Jak kierowca miał dojrzeć rowerzystkę zza tych płotów? Przecież mógł się wtaczać na ten chodnik nawet 1 km/h i nie miał jak jej dojrzeć. Trudna sprawa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew