690 680 960

Wjechał rowerem przed opla. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w Radlinie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18 w Radlinie w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący rowerem 49-latek, nagle wjechał wprost pod koła nadjeżdżającego z przeciwka opla. Kierujący samochodem 59-letni mieszkaniec gminy Chodel nie zdołał wyhamować i uderzył w rowerzystę.

Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący oplem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

4 komentarze

 1. Zdarza się nawet najlepszym.

 2. Z naprzeciwka zbliżają się do siebie dwa pojazdy. Oba trzymają się mniej lub bardziej przy prawej krawędzi jezdni. Dochodzi do zderzenia. I co dalej?
  Nagle kierujący rowerem wjeżdża pod koła auta?
  A dlaczego nie: „kierujący samochodem nagle wjechał wprost pod koła roweru?”
  Tu jest pełna symetria i winnym jest ten, kto nie trzymał się prawej strony przy wymijaniu. A jeżeli wyminięcie się nie było możliwe, to oba pojazdy powinny się zatrzymać. Dlaczego kierującego rowerem miałoby się traktować inaczej niż kierującego motocyklem, traktorem, czy kombajnem?

 3. franiu,skończ pier.olić

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas