Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zobacz jak wyglądał Lublin w 1993 roku

Jeden z użytkowników serwisu YouTube umieścił nagranie wideo z 1993 roku wykonane w Lublinie. Autor pozwala nam przenieść się w czasie na Stare Miasto, ul. Podwale, Plac Łokietka, ówczesną ulice Buczka, a także ul. Żmigród, ul. Rybną i okolice.

37 komentarzy

  1. nic się nie zmieniło 😀

  2. łza się w oku kręci
    ale nasz starówka to obraz nędzy i rozpaczy

    • podziękujmy komunistom i ich spadkobiercom…

    • Nom, faktycznie obraz nedzy i rozpaczy, szczegolnie ze w Lublinie nie ma starowki, jest Stare miasto (nie, to nie to samo, starowka to odbudowana dzielnica np. w Warszawie, a nasze Stare miasto jest oryginalne)

      • Nasze Stare Miasto nie jest oryginalne. Np. kamienice wokół Placu Zamkowego niegdy nie istniały. Zostały wymyślone i wybudowane przez komunistów na terenach dawnej dzielnicy żydowskiej. Nigdy nie było też mostu prowadzącego od Bramy Grodzkiej do Zamku.

        • Kamienice wokół Placu Zamkowego istniały, tamtędy przebiegala ulica Szeroka, która po drugiej stronie siłą rzeczy tez miala kamienice. A zatem brakuje jeszcze wielu kamienic. Natomiast te które są, to jak mówię, przedwojenne kamienice na dzielnicy żydowskiej.

          • Gdzieś dzwoni tylko nie do końca wiesz chyba gdzie. Ul. Szeroka istniała owszem, ale z przebiegiem przez środek obecnego placu zamkowego. Kamienice leżące na granicy placu są zbudowane po wojnie bo cały teren został zniszczony przez Niemców w czasie wojny. W przeglądarce bez problemu znajdziesz zdjęcia przedwojennego Lublina, znajdziesz także te z budowy kamienic przy placu zamkowym zaraz po wojnie.

        • ale 2/3 zabudowy starego miasta przetrwało i stoi od dawna. Co zniszczone podczas wojny i dobudowane później to inna para kaloszy.

        • Warto spojrzeć na mapkę:
          http://www.bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&id=44081
          Granice starego miasta wyznaczają ulice: Podwale, Królewska, Lubartowska i Kowalska. Plac zamkowy znajduje się już poza historycznymi murami miasta (za Bramą Grodzką, która, jak nazwa wskazuje, była bramą do miasta) na miejscu dawnej dzielnicy żydowskiej, dlatego nie można go zaliczyć do „starego miasta”. Pozdrawiam.

  3. nikt go nie wciągnął do bramy z tą kamerą, to były czasy, ech

  4. Saturatorów już chyba nie było? Wyparły je powszechne syfony na CO2, a potem PET-y.

  5. Ale ile było miejsc parkingowych nie to co teraz

  6. Patrząc na ten ruch samochodów na mieście to znalazł by sie jeden powód do żałowania 😀

  7. Ciekawe czy ktoś się rozpozna z tamtych lat?

  8. Bo pan policjant to był Pan a dzisiaj jest Pan złodziej i pan bandyta na prawie

  9. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    Amatorszczyzna, ale jednak coś tam pokazuje, przypomina…

  10. Mysek nikt go nie wciągnął do bramy bo pewnie „Szlaja” tym radiowozem jechał.

Z kraju