W eksplozji stracił dłoń, dalej zajmował się bronią i materiałami wybuchowymi. Rafał J. trafił do aresztu

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu Rafałowi J., który kilka dni temu postawił na nogi znaczną część lubelskich policjantów. Działania związane z przeszukiwaniem należących do niego pomieszczeń oraz zabezpieczaniem znalezionych tam przedmiotów trwały dwa dni.

27 komentarzy

 1. Jak wyjdzie to będzie wrak człowieka. Będzie ludzi na Krakowskim o szluga albo o 5zl na jedzenie prosił. W więzieniu taki magisterek, wnuk prokurator (jeśli to prawda) nie będzie miał lekko. A co do babki. No cóż. Gdyby chciała to nie musiała tego zgłaszać na policję. Gdyby nie zgłosiła to by chłopak teraz pewnie nie siedział. Więc pewnie chciała żeby szedł siedzieć i ma według niej siedzieć.

  • Widać babcia po latach zrozumiała, że albo pójdzie siedzieć, albo leżeć w piachu i może z kupą postronnych osób. To nieuleczalny świr. No cóż, lepiej zrozumieć to późno, niż wcale.

 2. Mieć dziadków w Lublinie i wylądować w Bełżycach życiowa porażka.

  • Jakby wylądował w Lublinie nic by to nie zmieniło. Nadal byłaby to porażka jak całe województwo lubelskie 🙂

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Trzeba być idiotą, żeby zabierać człowiekowi pasję i karać za nic, którego nie zrobił. W normalnym kraju niczym USA przygareliby tego Pana i pozwolili rozwijać jego hobby na rzecz i dla dobra kraju.

  • Prawie każdy ma jakąś pasję. Są wspinacze górscy, są nurkowie, są grotołazi,są lotniarze, Francuz co się wspina na drapacze chmur, linoskoczkowie i wielu innych. Ale ich pasje zagrażają tylko im. Ten świr zagrażał otoczeniu i rzeczywiście swego czasu oderwał sobie nie tą część ciała.

 4. Gość potrafi wyszperać taki towar na „rynku” – Policja powinna go zatrudnić.

 5. Dziwna sprawa, bardzo dziwna. Gość nie pracujący, próbuje wymusić jakieś pieniądze, a pod podłogą arsenał warty legalnie parędziesiąt tysięcy, a na lewo może i więcej. I co ciekawe, wiele powtarzających się egzemplarzy. To co, lubił trzymać po 15 sztuk tego samego? Mało prawdopodobne. Raczej jakiś depozyt grupy przestępczej lub gość tym handlował w podziemiu. Dojścia też musiał mieć dobre, bo nie wierzę, że kupił tyle takich samych sztuk od przypadkowego dostawcy zza wschodniej granicy czy Bałkanów, chcącego zamienić pamiątkę po wojnie czy wyniesioną z pracy sztukę, na euraski.

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Tu Pan Jerzy ma rację, ja nie ogarnąłem tego do końca, że to bolkowisko i zagrożenie było duże dla mieszkańców. Po prostu jak już, to powinien mieć swój poligon itd. Ale pasja nadal ciekawa 🤣

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online