Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu w dniach 1 – 4 czerwca

W ciągu najbliższych czterech dni kierowcy przemieszczający się po Lublinie będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Pojawi się sporo utrudnień w ruchu na ulicach miasta.

Dzień Dziecka (czwartek, 1 czerwca)

Dzieci i młodzież przejadą rowerami z terenu SP nr 40 nad Zalew Zemborzycki. Wyruszą około godz. 9, by po 30 minutach dotrzeć na teren ośrodka „Słoneczny Wrotków”. Będą poruszali się jako kolumna rowerzystów, a przejazdą ulicami: Róży Wiatrów, Zemborzycką, Osmolicką. Następnie około godz. 13 wrócą tą samą trasą na teren szkoły.

Na skrzyżowaniach znajdujących się na trasie przejazdu policja wstrzyma ruch pojazdów.

Próba ustanowienia Rekordu Guinessa przez osoby wykonujące utwór The Beatles Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (czwartek, 1 czerwca)

Uczestnicy przejdą około godz. 17.15 z placu przed domem towarowym przy ul. Kapucyńskiej pod Zamek Lubelski. Będą poruszali się ciągami pieszymi: ul. Krakowskie Przedmieście, pl. Łokietka, a następnie ulicami: Bramową, Rynek, Grodzką, Zamkową.

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka (piątek, 2 czerwca)

Uczniowie SP nr 3 przejadą rowerami nad Zalew Zemborzycki. Wyruszą z terenu szkoły około godz. 8.15 i przejadą ulicami: Balladyny, Zana, Nadbystrzycką, następnie na wysokości ul. Romantycznej zjadą na ścieżkę rowerową i będą poruszać się nią dalej aż do zalewu. Przejazd będzie odbywał się jednym pasem ruchu w asyscie policji.

XXV Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelskie Lipiec 1980” (sobota, 3 czerwca)

Uczestnicy biegu wystartują ok. godz. 8 z pl. Łokietka. Będą poruszali się ul. Królewską, ul. Wyszyńskiego, ul. Zamojską, al. Unii Lubelskiej, ul. Lubelskiego Lipca’80 natomiast na wysokości ul. Stadionowej uczestnicy wbiegną na ścieżkę rowerową, która dotrą do mety zorganizowanej na terenie Targów Lublin SA.

W związku z biegiem: ul. Królewska zostanie wyłączona z ruchu w godz. od 7.30 do 11.30; ul. Wyszyńskiego i ul. Zamojska będą wyłączone z ruchu na czas biegu uczestników; na al. Unii Lubelskiej i ul. Lubelskiego Lipca’80 (do al. Piłsudskiego) dla uczestników biegu zostanie wydzielony jeden pas ruchu; ul. Lubelskiego Lipca ’80 (na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Stadionowej) zostanie wyłączona z ruchu za wyjątkiem pojazdów komunikacji miejskiej.

Utrudnienia potrwają do około godz. 11 (za wyjątkiem ul. Królewskiej)

PKO Półmaraton Solidarności Świdnik – Lublin (sobota, 3 czerwca)

Bieg Główny odbędzie się w godz. 9 – 12. Uczestnicy wbiegną do Lublina od strony Świdnika ul. Józefa Franczaka „Lalka”. Dalej będą poruszali się ul. Droga Męczenników Majdanka, ul. Fabryczną, ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. Stadionową (jezdnia pod prąd), ul. Młyńską, ul. Dworcową do mety na terenie Targów Lublin SA.

Bieg będzie odbywał się przy ruchu częściowo ograniczonym. Jeden pas ruchu zostanie wygrodzony, a policja wstrzyma ruch na skrzyżowaniach na czas potrzebny uczestnikom. Ponadto, ul. Młyńska i ul. Dworcowa (od ul. Młyńskiej do Targów Lublin SA) zostaną wyłączone z ruchu, natomiast na ul. Stadionowej (jezdnia w kierunku skrzyżowania z ul. Lubelskiego Lipca ’80) będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

Motocyklowy Dzień Dziecka (niedziela, 4 czerwca)

Uczestnicy parady motocyklowej w asyście policji przejadą w kolumnie z parkingu przy Arenie Lublin pod Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. W godz. 10 – 11 będą poruszali się ulicami: Stadionową, Lubelskiego Lipca ’80, Piłsudskiego, Lipową, Krakowskie Przedmieście, 3 Maja, Dolna 3 Maja, Prusa, Jaczewskiego, Chodźki, Gębali.

Noc Kultury (sobota i niedziela, 3 i 4 czerwca)

W związku z wydarzeniami kulturalnymi i ich przygotowaniem, już od soboty rana wyłączone z ruchu będą ul. Kowalska, ul. Furmańska, ul. Cyrulicza, a także połowa pl. Zamkowego (po stronie schodów prowadzących do Muzeum). Ruch zostanie przywrócony w niedzielę około południa.

2017-06-01 08:52:19
(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

  1. Super! Widać, że w końcu coś ciekawego dzieje się w Mieście Inspiracji! Ale już widzę komentarze malkontentów aka kierowców, że będą stać w korkach… 🙂 🙂 🙂 Uwierzcie, są też inne środki transportu.

    • powiedz to kurierowi, dostarczycielowi np. pizzy, albo taksówkarzowi.

      • Całe miasto ma być podporządkowane kilku grupom zawodowym?
        Ja np. nie zgadzam się na hałas powodowany przed kurierów, którzy w strefie (30) rozpędzają się pomiędzy progami do 80km/h.
        To mi przeszkadza, a nie kolumna rowerzystów, która kilka razy w miesiącu przejeżdża przez miasto.

    • Zgadzam się z Olkiem . Zamiast męczyć nogę od wciskania sprzęgła co parę minut , można przesiąść się do komunikacji miejskiej i tam w spokoju i słuchawkami na uszach odpocząć ok. 30 min np. w korku na ul. Nadbystrzyckiej . Ale most przy Arenie Lublin mamy piękny . A jakie śliczne przemówienia usłyszeliśmy podczas jego otwarcia . Że dzięki takiej inwestycji będzie można szybko przemieszczać się po mieście . he he

      • Akurat na moscie dzieki buspasom jadąc MPK nie bedziesz stał w korku, osobówką jak najbardziej zdarzyć się może i prawidłowo.

  2. Ale przecież SP40 ma wzdłuż Zemborzyckiej Drogę Dla Rowerów, po co zamykać skrzyżowania i jechać kolumną jezdnią skoro do Żeglarskiej mają DDR!

  3. Ja mam lepszą propozycje: Dzień samochodu – zamknijmy chodniki dla pieszych i jeździjmy po nich samochodami.

    • Bardzo dobry pomysł ?

    • Daleko byś nie zajechał, bo zastawione samochodami.

    • Chodniki są wyłącznie dla pieszych. Wyjątki: można parkować na nich pojazdy, jeżeli zostawi się 150cm wolnego chodnika, oraz przy fatalnych warunkach można jechać po nich rowerem.
      Drogi rowerowe są tylko dla rowerów. Wyjątek: piesi mogą się poruszać, jeżeli nie ma chodnika obok.
      Autostrady i ekspresówki są tylko dla pojazdów silnikowych (motocykle, samochody). Nie ma wyjątków.
      Buspasy są tylko dla autobusów oraz taksówek.

      Po wszystkich pozostałych drogach może się poruszać każdy. Włącznie np. ze zwierzętami gospodarczymi. Oczywiście, jeżeli wzdłuż drogi np. jest chodnik – to piesi są zobowiązani z niego korzystać. To chyba oczywiste.

      Jeżeli na drodze odbywa się jakieś wydarzenie (np. religijne, sportowe) to przepisy ogólne mogą przestać obowiązywać. Jednak przypuszczam, że zarządca chodników (ZDiM miasta Lublin) nie wyrazi zgody na poruszanie się samochodami po chodnikach z bardzo wielu powodów.

    • Skłonność do złośliwości dużo mówi o człowieku. Szczególnie w stosunku do słabszych.
      Zabronić dzieciom raz do roku (w Dzień Dziecka) przejechać się po jezdni na rowerach. Zapewne jutro będzie potrzebował samochodu i szerokiej jezdni żeby Świat uratować przed katastrofą.

  4. Ciekawe co maja zrobic osoby ktore mieszkaja przy w/w ulicach?! Genialne jest zamkniecie ruchu..

    • Muszą poczekać kilka minut (tyle co 2 cykle świateł na skrzyżowaniu) aż dana kolumna przejedzie. I to tyle Armagedonu.

    • To samo co jadący autobusem, który stoi w korku przez samochody osobowe.

    • Nic im już nie pozostaje poza wcześniejszym zrobieniem zapasów oraz modlitwą o to: żeby zamknięcie ruchu nie przeciągneło się z 5 do 10 minut.

      • Powinnnam napisać że chodzi o mieszkanców ulic Furmańskiej i Cyruliczej (nie, nie mieszkają tam same „patole”) i już widzę jak będzie wyglądać Noc „kultury”…

        • Nic się nie zmieni:
          -przystanki pozostają w tym samym miejscu
          -Ci co są uzależnieni od samochodów (oraz mają innych ludzi gdzieś) i tak złamią zakaz
          -normalnym ludziom droga do samochodu wydłuży się o 100 czy 200 metrów (dodam, że nie trzeba iść ani po zaspach śniegu, ani przez pole minowe, ani po schodach (jak to się zmusza ludzi przy zastępowaniu przejść w poziomie jezdni, przejściami pod/nadziemnymi)

  5. Zgadzam się – jezdnie dla biegaczy, rowerzystów i miłośników wszelkich zwierząt a chodniki dla samochodów i motocykli! To dopiero będzie dobra zmiana!!! 🙂

  6. Co do chodników dla samochodów, to nie trzeba żadnej zmiany, bo już tam stoją zaparkowane nieprawidłowo. Przypominam: każde zaparkowanie na chodniku bez pozostawienia co najmniej 150cm pieszym, inwalidom, kobietom z wózkami jest wykroczeniem.

  7. Znowu odzywają się drogowi malkontenci, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie, tego, że są inne metody poruszania się niż samochód i w związku z tym tylko jemu ma być podporządkowane życie i rozwój całego miasta.

    Tyle na tym forum (po raz kolejny) narzekania na to, że rowerzyście nie stosują się do zasad ruchu drogowego. Teraz, gdy nadarza się okazja, żeby dzieci mogły bezpiecznie, pod nadzorem policji poznawać przepisy to też Wam się to nie podoba. Gdzie i kiedy mają się tego nauczyć, jeżeli nie na np. takich wydarzeniach?

  8. A bimmer wsiądzie do swojej beemy która ma 3000 koni i niestraszne mu żadne rajdy rowerowe czy maratony.

  9. Tylko kierowcy płaca podatek drogowy w paliwie, a cykliści, biegacze i inni tego typu uczestnicy traktowani są jak właściciele dróg. Paranoja !

Z kraju