Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie poszukuje pracownika do…wypasu owiec

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zamieścił ofertę, na swojej stronie internetowej, dotyczącą pracy…przy wypasie owiec. Chętny na to stanowisko będzie miał możliwość obcowania z przyrodą i przesympatycznymi zwierzętami.

W środę na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pojawiła się oferta pracy, jak na nasz region dosyć nietypowa. Otóż dotyczy ona wypasu owiec na terenie rezerwatu Stawska Góra, w ramach realizacji projektu „Ochrona bioróżnorodności siedlisk trawiastych wschodniej Lubelszczyzny”.

Jak informuje oferent – Wypas będzie prowadzony od maja do października 2015 roku. Przewidywany termin wypasu na terenie rezerwatu Stawska Góra przełom maja i czerwca br. (około 31 dni).

Zatrudniony na stanowisku będzie miał następujące między innymi takie obowiązki jak: – pomoc w przygotowaniu terenu wypasu – rozstawienie ogrodzenia elektrycznego, wiaty dla owiec, – pomoc przy rozładunku i załadunku owiec na środki transportu, – opieka nad owcami podczas wypasu, – zaganianie na noc do wiaty, – dowóz wody do pojenia owiec i siana, napełnianie poideł, zadawanie siana do paśnika, – pilnowanie powierzonego mienia: wiata, ogrodzenie, elektryzator, przyczepka ze zbiornikiem na wodę, owce.

Wbrew pozorom jest to ciężka praca. W górach zazwyczaj dzień pracy bacy zaczyna się o 5 a w okresie letnim nawet o 3:30. W górach stada liczą po kilkaset owiec, tutaj w Stawskiej Górze osoba, która zdecyduje się podjąć pracę, będzie miała pod opieką kilkadziesiąt zwierząt.

Swoją ofertę można złożyć do jutra do godziny 12 przy ul. Akademickiej 13 lub faxem. Istnieje także możliwość wysłania swojej aplikacji mailem.

2015-04-28 20:36:54
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

  1. dobrze że to nie kozy , bo zaraz jakiś chętny muzułmanin by się znalazł