Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy wypadki w regionie z udziałem pieszych. Dwóch z nich było nietrzeźwych

Minionej doby na drogach regionu doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Do szpitala trafili dwaj mężczyźni oraz kobieta. Jak się okazało obaj panowie w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi.

Pijany szedł środkiem pasa ruchu, doszło do potrącenia

W sobotę przed godziną 18.00 w miejscowości Źrebce w powiecie zamojskim kierujący pojazdem matki Skoda potrącił pieszego, który na drodze nieoświetlonej poruszał się środkiem pasa ruchu.

Z uwagi na odniesione obrażenia 72-latek został hospitalizowany. Okazało się, że w chwili wypadku był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie  2,8 promila alkoholu. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Pieszy bez odblasków i nietrzeźwy

Z kolei w powiecie janowskim w miejscowości Potoczek przed godziną 18.00 18-latek kierujący osobowym fordem najechał na pieszego, który poruszał się drogą w terenie niezabudowanym.

Nie dość, że 67-latek nie posiadał elementów odblaskowych, w dodatku był nietrzeźwy. Z obrażeniami ciała mężczyzna trafił do szpitala.

Przechodziła przez przejście, wjechał w nią hyundai

Do kolejnego wypadku w powiecie janowskim doszło godzinę później na ul. ks. Skorupki w Janowie Lubelskim. Tam kierujący samochodem marki Hyundai 52-latek potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

66-latka z urazami została zabrana do szpitala. Janowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności obu wypadków.

 

7 komentarzy

  1. Czyli 2 nietrzeźwych pieszych popełniło 2 wykroczenia (poruszanie się bez odblasków), a 3 trzeźwych kierujących samochodami spowodowało 3 wypadki.

  2. Wypadałoby jeszcze do tej statystyki dopisać te wszystkie aŁdice, które minionej nowy wylądowały w rowach czy na drzewach. Nie wykluczone, że to właśnie Ci potrąceni piesi szli drogą, bo aŁdi już dało się wyjechać z rowu/nie nadawało się do jazdy.

  3. Dzień otwarty w Abramowicach ??

  4. Nie ma zakazu chodzenia po Alko. To kierowca ma uważać, mieć dobrą podzielność uwagi, sprawne auto i refleks. Nigdzie nie ma obowiązku posiadania prawa jazdy. Zabrać prawko 70% użytkowników dróg. Odetchną rowerzyści, piesi, pozostali kierowcy (jazda stanie się płynniejsza, a parkowanie łatwiejsze), odetchną nasze płuca (zwłaszcza w miastach). To kierowca ma jechać tak by wyhamować. Tyle w temacie.

    • Proponuję Panie Michale przejechać się swoim rowerkiem w burzę czy mocny deszcz, w zimie przy opadach śniegu czy w 40 stopniowym upale do Kraśnika, Lubartowa czy Puław. Bo ludzie nie żyją tylko w Lublinie, wyobraź sobie!

    • No tak, a potem tacy leżą w trumnie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo