Trolejbusy na zajezdni stanęły w płomieniach. Straty oszacowano na pół mln złotych (zdjęcia)

Na terenie zajezdni MPK w Lublinie wybuchł pożar. Zapalił się stojący pod wiatą trolejbus. ogień rozprzestrzenił się na zaparkowany tuż obok kolejny pojazd.

Pożar na terenie zajezdni MPK przy ul. Grygowej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 3:30. W płomieniach stanął jeden z trolejbusów. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak wyjaśniał nam st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, ogień pojawił się w okolicach baterii litowo-polimerowych. Następnie płomienie przeniosły się na zaparkowany tuż obok drugi trolejbus.

-Podaliśmy prądy piany ciężkiej, schłodziliśmy ogniwa, następnie sprawdziliśmy temperaturę kamerą termowizyjną. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej, łącznie 15 strażaków. Nasze działania trwały 2,5 godziny – dodaje Andrzej Szacoń.

Trolejbus, w którym wybuchł pożar, to 12-metrowy Ursus. Jak nam przekazała Weronika Opasiak z lubelskiego MPK, pojazd od kilku dni nie jeździł, nie był też podłączony do sieci. Drugi pojazd został zaś nadpalony.

Strażacy tłumaczą, iż na razie nie jest jeszcze ustalona przyczyną pożaru, zajmować się tym będą policjanci. Straty zostały oszacowane na kwotę 500 tys. złotych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112)

Zobacz również

32 komentarze

  1. Tak to jest jak montuje się akumulatory które papiery homologacyjne dostały w kraju gdzie wszystko jest tylko kwestią ceny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew