690 680 960

To ona miała pozbawiać emerytów oszczędności całego życia. Policjanci pojechali po nią aż do Wrocławia

Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Wrocławia, która podejrzewana jest o udział w oszustwach na tzw. wnuczka. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, iż odebrała od seniorek z Lublina i Puław pieniądze oraz złoto.

Zatrzymana została kobieta, która brała udział w oszustwach na tzw. wnuczka. Chodzi o zdarzenia z początku października, kiedy to do mieszkańców naszego regionu dzwoniły osoby tłumacząc, iż ich bliscy spowodowali wypadek i na długie lata trafią do więzienia. Aby tego uniknąć należało jednak zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy.

W ten sposób oszukana została 90-letnia mieszkanka gminy Baranów. Kobieta chciała „wykupić” z aresztu członka rodziny i przekazała 33 tysiące złotych. O tym, iż żadnego wypadku nie było, dowiedziała się po kilku godzinach w trakcie rozmowy z córką. Tego samego dnia, w podobny sposób ofiarą oszustów padła seniorka z Lublina. Ona z kolei ratowała z opresji męża swojej wnuczki. Kosztowało ją to 22 tys. złotych oraz złotą biżuterię o wartości 5 tys. złotych. W obu przypadkach były to oszczędności całego życia oszukanych kobiet.

– Kryminalni, po przeanalizowaniu wielu zabezpieczonych materiałów, nagrań z monitoringów, po przesłuchaniu świadków i zabezpieczeniu najdrobniejszych rzeczy mogących mieć związek ze sprawą, wytypowali osobę, która według nich uczestniczyła w oszukańczym procederze – wyjaśnia podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej policji w Puławach.

Trop prowadził do Wrocławia. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania kobiety, po czym zapukali do drzwi jej mieszkania. Po zatrzymaniu 50-latkę przewieziono do Puław, gdzie odbyło się jej przesłuchanie. Przedstawiono jej również zarzuty. Zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości, co do winy kobiety, dlatego też sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie. Sprawdzane jest, czy i z kim kobieta współpracowała, jak też to, czy nie ma ona na koncie podobnych przestępstw.

(fot. Policja)

Jeden komentarz

  1. Noo ale zapłaci za to że pojechali po nią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej