Środa, 01 maja 202401/05/2024
690 680 960
690 680 960

To miała być inwestycja, wyszło oszustwo. Mężczyzna stracił ponad 161 tys. złotych

Mieszkaniec powiatu zamojskiego padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna zainstalował aplikację umożliwiającą zdalne zarządzanie swoim komputerem, a potem oszust wykonywał operacje finansowe na jego koncie. W wyniku tej manipulacji 69-letni mężczyzna stracił ponad 160 tysięcy złotych.

W lipcu tego roku 69-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego natknął się na ogłoszenie na stronie internetowej obiecujące możliwość łatwego zarobku. Treść ogłoszenia brzmiała: „Banki zarabiają, dlaczego ty nie możesz zarobić?”. Zaintrygowany, postanowił dowiedzieć się więcej i zadzwonił na podany w ogłoszeniu numer telefonu.

Podczas rozmowy z mężczyzną dowiedział się, że aby rozpocząć inwestowanie i zarabianie, musi wpłacić 1100 złotych. Niezwłocznie dokonał tej przelewu i został przypisany do „konsultanta”. Doradca wyjaśnił 69-latkowi, że jego inwestycje będą realizowane w trzech etapach, obejmując ropę, gaz oraz kryptowaluty, a później przeszli do artykułów spożywczych i innych produktów. Okazało się, że kluczowym warunkiem osiągnięcia szybkich zysków było posiadanie tzw. „srebrnego konta”, na którym musiała znajdować się określona ilość dolarów.

Pod wpływem namów swojego „konsultanta”, 69-latek zainstalował aplikację, która miała zapewnić mu dostęp do szerokiego zakresu narzędzi finansowych. Dodatkowo zainstalował program umożliwiający zdalne zarządzanie komputerem, co pozwoliło „konsultantowi” uzyskać zdalny dostęp do laptopa i telefonu pokrzywdzonego. „Konsultant” otworzył zdalnie konto w jego imieniu. W trakcie trwających rozmów, „konsultant” dokonywał zdalnych przelewów rzekomo do działu księgowości ich spółki, a cały czas 69-latek był informowany o wzrastających zyskach, co miało dodatkowo wzmocnić jego przekonanie o rzetelności tej inwestycji, czemu służyły prezentowane wykresy.

Pewnego dnia, planując remont swojego domu, 69-latek zwrócił się do „konsultanta” z prośbą o wypłatę części swoich zysków. Mężczyzna otrzymał odpowiedź, że musi spełnić pewne warunki, w tym wpłacić 76 000 złotych. To miało pozwolić mu odzyskać zarówno pierwotnie wpłacone, jak i wypracowane środki. Niestety, 69-latek nie dysponował taką kwotą. Wtedy „konsultant” obiecał negocjacje z działem finansowym w celu ustalenia bardziej korzystnych warunków. Ostatecznie oszukany mężczyzna dokonał kolejnej przelewu w wysokości 39 000 złotych, co miało spełnić warunki umowy. Jednak po tej transakcji „konsultant” nagle przerwał wszelki kontakt z pokrzywdzonym. 69-latek zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa, natychmiast usunął wszystkie aplikacje zainstalowane na sugestię „konsultanta” i zgłosił sprawę policji. W sumie mężczyzna stracił ponad 161 000 złotych na tej fałszywej inwestycji.

10 komentarzy

  1. gadają w tvn że bieda

  2. Jaki powiat tym ,razem ? A zamojski ,brawo czekamy na następnego głąba . Cdn ….

  3. Da radę. Zarobił tyle, uda się raz jeszcze.

  4. poważna kandydatura na Głąba Roku ! Jest szansa na podium ! Ale pamiętajmy,jeszcze trochę do końca roku ! Jeszcze nadal są szanse !

  5. Stary , a głupi ….?

  6. Kolejny inwestor i zdalny pulpit?????

  7. Teraz urząd skarbowy niech zajmie się jego darowizną na poczet niby obcych osób.

  8. Inny mieszkaniec z tego wojewodztwa w tego typu inwestycjach stracił uwaga ponad 500 tysięcy złotych. Brawa dla tych ludzi. Zapomnieli wspomnieć o bardzo ważnej kwestii. Konsultant mówił ze wschodnim akcentem!

  9. Tłuk zamojski

Dodaj komentarz

Z kraju