690 680 960

Tłumaczył, że znalazł na posesji rannego jastrzębia. Okazał się nim sokół z komina elektrociepłowni (foto)

Po uderzeniu w przeszkodę doznał urazu skrzydła i wpadł do wykopu. Osoba, która go znalazła myślała, że to ranny jastrząb. Ptak obecnie nabiera sił.

Jeden z mieszkańców ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie powiadomił straż miejską, że na terenie posesji znalazł rannego jastrzębia. Na miejsce skierowany został Eko-Patrol. Strażnicy z wykopu przeznaczonego na fundament budynku wyciągnęli drapieżnego ptaka i dostrzegli, że posiada on na nodze obrączkę.

Ranny ptak został przewieziony do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, gdzie zajęli się nim lekarze weterynarii. Po sprawdzeniu umieszczonych na obrączce danych okazało się, że jest to jeden z młodych sokołów zamieszkujących komin Elektrociepłowni Wrotków. Po badaniach okazało się, że ptak nie ma poważniejszych obrażeń. Doznał jedynie urazu najprawdopodobniej od uderzenia skrzydłem w jakąś przeszkodę.

Obecnie młody samiec sokoła o imieniu Bystry przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym dla dziko żyjących zwierząt. Nabiera tam sił, aby znów wrócić do naturalnego środowiska.

(fot. Straż Miejska)

19 komentarzy

  1. Jak to mieszkaniec doliny Muminków to na pewno upolował ptaka z chęcią spożycia.

  2. Jedyne zwierzę przystosowane do życia w mieście to szczur

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas