690 680 960

Terytorialsi pod okiem strażaków szkolą się z ratownictwa wodnego (zdjęcia)

W dniach 18-19 lutego na akwenie wodnym Żółtańce koło Chełma odbyły się ćwiczenia z reagowania kryzysowego. Organizatorem szkolenia była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 w Chełmie.

Terytorialsi z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma pod okiem strażaków i ratowników WOPR szkolili się z zakresu ratownictwa wodnego. Na Zalewie Żółtańce uczyli się, m.in. różnych technik ewakuacji osób znajdujących się w wodzie, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także prowadzenia działań poszukiwawczych osób na linii brzegowej zbiornika.

Zadania żołnierzy WOT skupiały się na prowadzeniu akcji ratowniczej przy użyciu łodzi rozpoznawczych i ubrań do pracy w wodzie. Ponadto Terytorialsi mieli okazję zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym strażaków i ratowników wodnych.

– Mogliśmy w praktyce poznać szersze zastosowanie sprzętu i podpatrzeć strażaków, którzy, na co dzień mają większe doświadczenie w takich akcjach. Wymieniliśmy się doświadczeniami, zdobyliśmy dużo nowych wiadomości praktycznych i przykładów, które strażacy mają podczas pełnienia swojej służby. Takie wspólne szkolenia to jest bardzo dobry pomysł, ponieważ w przyszłości będziemy współdziałać i musimy być przygotowani na różnego typu akcje. Takie ćwiczenia mogą się przyczynić, do tego, że w przyszłości, łącząc nasze siły będziemy jeszcze bardziej skuteczni – mówi uczestniczka szkolenia kpr. Paulina Pawłowicz z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma.

To nie pierwsze tego typu ćwiczenia. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zrealizowali do tej pory kilka wspólnych szkoleń z PSP i WOPR w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych na wodzie i lądzie. Tego typu ćwiczenia mają przygotować żołnierzy OT do efektywnego współdziałania z innymi służbami ratowniczymi podczas akcji kryzysowych w naszym regionie.

(fot. WOT)

5 komentarzy

  1. Terytorarsi czy jak ? Najgorżej wydane pieniądze przez rząd na to pseudo armię od 89 r.

    • Powiedział siedząc na kanapie przed telewizorem. Szkolą się aby pomagać w sytuacjach kryzysowych. Teraz plujesz, a jak bedzie potrzbna pomoc to pierwszy będiesz płakał.

  2. Chwalil chwalil I przechwalil ot to sie nadaje do darcia pieza niczego wiecej jest to formacja papierowa I propagandowa nawet za PRL takie formacje zlikwidowano jako nie perspektywiczne I nie nadajace sie do niczego Na polu walki mozna by tak wyliczac nieskoniczenie ale zaraz znajdzie sie tu paru arcymonkow ktorzy beda Na mnie jechac a wystarczy tylko siegnac wstecz do histori tej formacj historia niestety nie klamie ale moze sie tez zemscic

  3. oby się tylko chłopięta nie potopiły

  4. Jeszcze ta pseudo partyzantka istnieje???Chcą się bawić w wojsko bardzo proszę,ale za własną kasę a nie podatnika.

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ