Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Gmina Niemce już drugi miesiąc nie odbiera śmieci od mieszkańców”

Do naszej redakcji wpłynął mail do mieszkańca Gminy Niemce. Jak pisze, nikt nie odbiera odpadów od mieszkańców od 1 lutego. Gmina tłumaczy, że będzie to możliwe po zakończeniu trzeciego postępowania przetargowego.

32 komentarze

 1. Ja bym proponował zawozić śmieci pod urząd gminy, bo ona jest właścicielem śmieci, skoro pobiera opłaty. Skrzyknąć się, zamówić przyczepę, zebrać śmieci i po urząd.

 2. Zawieźć pod urząd..!

 3. Ja mam taki zamiar jak nie odbiorą śmieci do świąt?

 4. Ktoś jest niedoinformowany. Śmieci w lutym były odbierane, jest nawet harmonogram na stronie Gminy.

  • no pewnie, w końcu strona urzędu gminy, na którą każdy urzędnik może dodać co zechce, jest bardziej wiarygodna niż mieszkańcy, którym śmieci zalegają. na tej samej zasadzie zeznania sprawcy napadu mają wartość razy 2 nad zeznaniami poszkodowanych…

   • Mieszkam w tej gminie i śmieci były zabrane w lutym z mojej posesji zgodnie z harmonogramem. U niektórych był poślizg związany z awarią samochodów. Skąd więc to twierdzenie, że w lutym nie odbierali??

    • Zgadzam się – tak było. Warto trzymać się faktów lub zweryfikować to, co ludzie piszą- droga Redakcjo i drodzy skarżący.

     • Prosimy czytać w skupieniu tekst.

      • Skoro jak piszecie „od 1 lutego nikt nie odebrał śmieci od mieszkańców.” to może oznaczać tyle, że ktoś je odebrał 1 lutego. Nie uczynił by tego natomiast 31 stycznia, ponieważ to była niedziela, dzień wolny od pracy. Za to jak mówią mieszkańcy, u niektórych były one odebrane z poślizgiem, po 1 lutym, więc śmiało można stwierdzić, że merytorycznie to obiektywny ma rację.

      • Przeczytałem. Cudzysłów nie usprawiedliwia. Wystarczylo wejść na stronę UG i sprawdzić harmonogram odbioru. Problemem jest unieważnianie przetargów na wywóz śmieci. I tego nie rozumieją mieszkańcy. „Wyróżniamy się” na tle województwa. Jak dlugo?

       • Dodam, że ostatni odbiór w lutym był 24 (popiół). 18 lutego odbierano m.in. w Niemcach odpady segregowane. Wszystko zgodnie z harmonogramem. Rozumiem emocje, ale trzeba być obiektywnym – nawet wobec tych, za którymi się nie przepada.

    • Nie awaria tylko brak możliwości dojazdu z powodu śniegu

 5. Już myślałem, że PiS tam rządzi, ale mają jeszcze gorzej – to ZSL.

 6. Kuba , gorzej by już tylko było jakby PO tam rządziło ..

 7. Moj kolega robi w firmie komunalnej i mówił mi,ze przetarg na odbiór śmieci w Niemcach wygrała firma z Kalinówki,ale zanim to wszystko zapna na ostatni guzik to jeszcze chwile to potrwa takze musicie uzbroic sie w cierpliwosc.
  Albo dorzucie sobie do pieca 😛

 8. Śmieci były zabierane ostatni raz 1-szego lutego a do 16 marca jakby nie było to już półtora miesiąca wiec gdzie je składować mamy,czy może czekać aż zaplęgną się szczury?

  • Żebyś widział co działo sie dwa lata temu w Lublinie na starym miescie jak był przetarg na wywóz śmieci to byś zemdlał. Drugi Neapol.
   Też nikt nie odbierał śmieci przez ok 1,5msc wiaty to aż kipiały 🙂
   Przypuszczam,że wy macie teraz to samo.

 9. Domyślam się że śmieci nie zabiorą, ale będzie trzeba zapłacić za każdy kwartał normalną opłatę…

 10. JESTEM Z GMINY NIEMCE I U MNIE JUZ SIĘ PIĘTRZĄ ŚMIECI…..ALE JAK TAK CHCĄ – JA PŁACE TO WYMAGAM – ZA TEN KWARTAŁ ZAPŁACE IM W GRUDNIU !