Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Gmina Niemce już drugi miesiąc nie odbiera śmieci od mieszkańców”

Do naszej redakcji wpłynął mail do mieszkańca Gminy Niemce. Jak pisze, nikt nie odbiera odpadów od mieszkańców od 1 lutego. Gmina tłumaczy, że będzie to możliwe po zakończeniu trzeciego postępowania przetargowego.

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który mieszka na terenie Gminy Niemce. Jak przekazuje, mamy już połowę marca, a od 1 lutego nikt nie odebrał śmieci od mieszkańców.

– Gmina Niemce już drugi miesiąc nie odbiera śmieci od mieszkańców. Ostatnio odbierali 1 lutego. Tłumaczą się tym, że w październiku ogłosili przetarg. Jeden z oferentów w grudniu go oprotestował i musieli go ponownie ogłaszać i teraz pod koniec marca podpiszą z nowym wygranym. Tylko, że mamy już 15 marca i śmieci prawdopodobnie będą zabierane w kwietniu. Ludzie już nie mają gdzie ich trzymać. W gminie nie potrafią powiedzieć kiedy odbiorą śmieci – napisał Czytelnik.

Jak informuje wójt Gminy Niemce, odbiór odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce możliwy będzie po zakończeniu trzeciego postępowania przetargowego i podpisania umowy z Wykonawcą (trzecia dekada marca). Szczegółowe informacje dotyczące terminów odbioru odpadów będą umieszczone na stronie gminy, Facebooku oraz w aplikacji MyLocalNews.

Gmina zapewnia, że wszystkie odpady zostaną odebrane i zaleca, że jeżeli zgromadzona ilość odpadów nie mieści się w pojemniku, to należy  składować je do worków (kolor worka nie ma znaczenia) i oznaczyć kartką z napisem, jaki jest to rodzaj odpadów – (np. odpady zmieszane, popiół, bio).

Co więcej, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów mieszczący się w Niemcach przy ulicy Przemysłowej 1, w dniach 13 i 20 marca 2021 r. będzie zamknięty.

(fot. pixabay.com)

32 komentarze

 1. Wójtowi i Smolarzowi pod dom wywieść!!!!

 2. Ciekawe czyja to firma wygra przetarg?

 3. W tej gminie niestety niektórzy palą śmieciami więc w sumie im to będzie bez różnicy.

 4. Ludzie! Przetarg dawno byłby rozstrzygnięty jakby nie konkurencja, która walczy z firma która wygrywa przetarg! To nie gminy wina! Ciagle składają odwołania dlatego stad to wszystko się przeciąga.. przetarg był ogłoszony pierwszy w sierpniu i od tamtej pory miedzy firmami jest wojna.. Bo są odwołania do KIO. Wygrywa firma która daje jak najmniejsza cenę a konkurencja tej firmie ciagle kłody podkłada.. Chore.. Proszę doczytajcie się trochę dlaczego tak jest, a nie macie pretensje do gminy, przecież to nie jest od niej zależne co się dzieje..

  • A gdzie takie niusy Sz.Pani znalazła? Chyba nie na stronie U.G. Niemce bo ta strona jest redagowana przez niekompetentnych ludzi !

 5. Przecież wiadomo ze worki dostaną mieszkańcy jak przetarg się rozstrzygnie, skąd ma gmina teraz w tej sytuacji dostarczyć wam worki? Jak tylko firma która wygrała podpisze umowę z gmina pewnie wtedy dostaniemy worki, także spokojnie ?

  • Zadzwoń do urzędu gminy tam wszystko powiedza i wyjaśnia.. Nie wszystko pisze na stronie internetowej

 6. Ale na co przetargi, nie wiecie że śmieci będzie trzeba odbierać czy co? Zróbcie sobie komunalną spółkę i nie frajerzcie jakiemuś prywaciarzowi.

 7. Śmieci nie odbierane a gmina przypomina , że trzeba opłacić za wywóz tych śmieci !! Śmieszne

 8. Nie płacić tym *** za śmieci jak ja!

 9. Hańba, frajerstwo, wstyd i oszustwo

Z kraju