Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy pokazali to, co umieją najlepiej, czyli jak ratują innych. Wszystko w ramach WOŚP (zdjęcia)

Już blisko 112,5 mln zł zebrano podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączyło się wiele środowisk, w tym strażacy.

Jedną z atrakcji, podczas zorganizowanego w lubelskiej Galerii Olimp 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był pokaz umiejętności strażaków. Zaprezentowali oni działania związane z ratowaniem uczestników wypadku drogowego.

Strażacy z jednostek OSP w Krasieninie i Moszenkach przy pomocy specjalistycznych narzędzi ratownictwa drogowego ewakuowali osobę znajdującą się we wraku auta. Tego typu akcje są dla nich praktycznie codziennością.

Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. W jego trakcie strażacy-wolontariusze oczywiście zbierali datki do puszek na rzecz WOŚP.

(fot. Bartosz Sokoluk)

13 komentarzy

 1. A co z gaszeniem pożarów?

  • A taka prawda jest, że...

   Ze względu, że pokazać trzeba by losowanie który zastęp ma użyć sikawki jak do gaszenia kosza na śmieci przyjedzie np. 5-7 zastępów i drabina na podwoziu Scanii, takich skomplikowanych rzeczy postanowiono dzieciom nie pokazywać.

  • A dlaczego nie inscenizacja wypadku? Taki pokaz jest również dobrym ćwiczeniem dla strażaków 😉 poza tym w okolicy CH jest stacja paliw.. lepiej nie ryzykować żadnym pożarem 😉 takie widowisko udawanego wypadku, cięcia samochodu i wydobycia osoby poszkodowanej ze środka również było super widowiskiem dla dzieciaków i ich rodziców, na pewno czymś innym ☺️

 2. PIS nie lubi Owsiaka i dlatego od kilku lat straż zawodowa nie uczestniczy w WOŚP. Niefajnie.
  Fajnie, że OSP angażuje się w tę dobrą akcję. Brawa. ?

 3. czyli sepsa w tym roku ? a kiedy psychiatria ja się pytam ?

  • Jeśli jesteś „w potrzebie”,zgłoś się na SOR, tam gdzie trzeba zawiozą cię już w gustownym kaftanie. Bez stania w kolejce do specjalisty.

 4. Pozdrowienia dla druhen i druhów

 5. A to co sie palilo wieczorem pod Olimpem to też był pokaz?

 6. Siee maaa cieee naaiiwwwnniiiaaacccyyyy.

 7. Kurczę, a ja myślałem że najlepiej to straż powinna gasić pożary? Ale i tak nie ma co narzekać, istnieją alternatywne rzeczywistości w których strażacy palą książki na stosach. Fajnie, że jest takie zaangażowanie, szkoda tylko, że część tej energii idzie na pompowanie Złotego Melona, a nie do szpitali.

 8. No to owsik będzie piał z zachwytu – jest się czym „dzielić”