Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza skup chryzantem od producentów i sprzedawców. Jest jednak jeden warunek, trzeba ich mieć odpowiednią ilość

Przedstawione zostały szczegóły wsparcia, jakie mogą otrzymać producenci i sprzedawcy chryzantem, którym poprzez zamknięcie cmentarzy, nie udało się sprzedać kwiatów. Nie wszyscy jednak mogą się o tą pomoc ubiegać.

27 komentarzy

 1. A kiedy Państwo zapłaci muzykom za bilety na koncerty które się nie odbyły?
  A kiedy Państwo zapłaci restauratorom za jedzenie menu które się nie sprzedało?
  A kiedy Państwo zapłaci taksówkarzom, bo płaca ZUS i inne składki a nie zarabiają bo nie ma kogo wozić?
  A kiedy Państwo zapłaci rolnikom?
  A kiedy Państwo zapłaci Górnikom?
  A kiedy Państwo zapłaci Medykom?

  C Z E K A MY !!!!!!!!!

 2. To kiedy skup żywności od restauratorów.

 3. i słusznie wyeliminowano badziewiarzy nie płacących podatków …
  a takich to większość każdego roku pod cmentarzami !!!!

 4. a kiedy ruszy skup jedzenia od restauratorów,? skup karnetów na siłownie? skup palet od paleciarzy?;) można by tak zacząć wszystko skupować! to jest chore! żaby państwowa kasa była tak beszczelnie wydawana teraz! było nie zamykać cmentarzy ! a teraz ojoj wielkie serce i podlizywanie sie pod publiczkę! hipokryci!

  • Przecież dziś WTOREK 03/11 można pójść spokojnie na cmentarz – kupić kwiaty i znicze – po co i w jakim celu ten teatr ? Dla was liczy się kwiatek i świeca czy ludzkie życie Waszych bliskich – wolności chcecie kosztem życia innych osób ? Jaki problem jest odwiedzić groby bliskich 2 dni po katolickim święcie Wszystkich Świętych ? Nie pójdziecie bo nikt nie będzie widział – rodzina nie zobaczy nowego auta w leasingu ? Nowych butów czy iphone 12 ?

   • W.nadzieja – brawo trafione w punkt

   • A o której bo pracuje siedem dni w tygodniu od 8 do 18. Tak naprawdę to na cmentarz mogę się niestety wybrać tylko w niedzielę.

    • To współczuję że jesteś takim niewolnikiem – mam nadzieję że prowadzisz własny buisiness bo w innym przypadku to idź do sądu pracy bo w Polsce pracuje się tygodniowo zasadniczo 40 godzin. Dziwne że masz taki problem – nie narażać się oraz nikogo z rodziny możesz wybrać się w najbliższą niedziele po prostu 😉 dziękuje porada bezpłatna !

   • Święta Bożego narodzenia też można przełożyć?

    • A po co przekładać – dziwne że ateistom i innym niewierzącym tak zabolało zamknięcie cmentarzy – chcieliście się pomodlić czy co ? Przecież to były święta katolickie Wszystkich Świętych – potocznie w gwarze ateistów nazywane świętem zmarłych. Boże Narodzenie to też święto katolickie – również i te chcecie obchodzić w tym roku ? Już widziałem że dużo z Was martwi się o zakup choinki 😉 buhhaaaaahhhhhhhh

     • A gdzie, według Ciebie, grzebie się zmarłych z rodzin ateistów? W Saskim? Oddawanie czci przodkom, a zwłaszcza zmarłym z najbliższej rodziny jest prastarym zwyczajem, wywodzącym się z czasów przedchrześcijańskich. Zaś biesiadowanie w towarzystwie bliskich przy ustrojonej choince i wymienianie się podarkami w PRZEDDZIEŃ umownej daty urodzin Jezusa? Naprawdę myślisz, że to też „katolicki” obyczaj? Powiem wręcz, że szokuje mnie to celebrowanie w Polsce pogańskiej daty, bo świętować wypadałoby – tak jak w innych chrześcijańskich krajach – raczej w Boże Narodzenie, a nie… dzień przed 😉 Myślę, że przybliży Ci to różnicę między tradycją, a religijnym obrządkiem.

      • Na komunalnym na Majdanku – ale czy oni muszą zapalić świeczkę i kupić kwiaty właśnie w dzień Wszystkich Świętych – bądź co bądź katolickie święto – przecież mogą po Żydowsku celebrować JARCAIT czyli rocznicę śmierci. A co do „PRZEDDZIEŃ” to jest w tradycji chrześcijańskiej dzień oczekiwania WIGILIA – i w większości rodzin pewnie i w Twojej celebruje się ją podobnie jak dzień po czyli Boże Narodzenie. Proszę mi odpowiedz jakim cudem wszyscy ateiści i innowiercy obchodzą święta chrześcijańskie ?

       • Tyle że według wszelkich przekazów to nie w grudniu Jezus się urodził. I tak, to prawda, Jezus był Żydem – mówi o tym wyraźnie Pismo Święte, podobnie jak jego matka -według Pisma – pobożna Żydówka. Tzw. choinka to zwyczaj przyniesiony z terenu obecnych Niemiec. Wielkanoc to też zastąpienie pogańskiego święta. Biblia wyraźnie mówi że biskup do dobry mąż swojej żony i dobry ojciec swoich dzieci. Można tak długo wyliczać, ale Ty pewnie wiesz lepiej od samego papieża który według zasady dogmatu, jest nieomylny w swoich twierdzeniach. Tutaj kłania się np dogmat niepokalanego poczęcia, który wcale nie istnieje od początku kościoła tylko od roku 1854. Może warto wiedzieć coś o religii którą się wyznaje?.. I nie, nie obchodzę żadnych świąt, jednocześnie szanując to że ktoś je obchodzi. Jak widzisz Twoja teoria o obchodzeniu świąt katolickich przez wszystkich jest z zasady błędna. Może wystarczy poznać trochę świat i inne kultury? Albo wystarczyło nie spać w szkole.

 5. tylko w jednym miejscu sprzedają chryzantemy w Chełmie na ryneczku – a tyle krzyku

 6. W markecie po 10zł przed świętem a tu 20zł, jednak Polska to bogaty kraj.
  Jak mi zabraknie do opłat to gdzie mam się ustawić?

 7. Co, nie pomogliśmy?
  Pomogliśmy tylko przykro nam że nikt się nie załapał.

 8. A kiedy państwo da odszkodowania dla gorali za brak śniegu,
  A kiedy państwo da odszkodowania za deszcz w wakacje,
  A kiedy państwo da odszkodowania za nieszprzedane bułki,
  A kiedy państwo nadrukuje każdemu obywatelowi i rozwiezie kurierem po 100 000 000
  Żądamy i już

 9. A z jakiej racji i na podstawie czego handlarzom zwracać????? Niech pokażą faktury z hurtowni. Ja też mam 1000chryzantem może odemnie kupią?

 10. Jak rząd ma inaczej traktować obywateli Polski,skoro wy tutaj między sobą się nie szanujecie! Każdy z was tylko widzę dba o swoje cztery litery i przy okazji lubi się ponabijać z tych co mają gorzej w życiu TRAGEDIA ludzie opamiętajcie się!

Z kraju