690 680 960

Rowerzyści będą zadowoleni. Powstanie leśna trasa z Tomaszowa do Suśca (zdjęcia)

Trwają przygotowania do utworzenia leśnej trasy rowerowej z Tomaszowa Lubelskiego do Suśca. Wzdłuż niej mają się znajdować miejsca postojowe oraz ciekawe miejsca.

W Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyło się kolejne spotkanie dotyczące utworzenia leśnej trasy rowerowej po Roztoczu. Podpisane zostało też porozumienie partnerskie w tej sprawie pomiędzy starostwem, nadleśnictwem i miastem Tomaszów Lubelski, gminą Susiec, Lokalną Organizacją Turystyczną Roztocze oraz Lokalną Grupą Działania „Roztocze Tomaszowskie”. Współpracą w tej sprawie zainteresowany jest również Burmistrz Narola

Ustalono, że rekreacyjna trasa będzie miała swój początek w Tomaszowie Lubelskim, następnie biegnąc przez Siwą Dolinę, Pasieki, Łosiniec i Maziły zakończy się w Suścu. Pomysł na utworzenie leśnej trasy rowerowej powstał w wyniku stale rosnącego zainteresowania taką formą turystyki. Trasy położone w kompleksach leśnych przemierza coraz więcej rowerzystów, którzy chwalą sobie tego typu aktywne spędzanie czasu.

Pomysł przewiduje, aby rowerzyści przemierzający trasę mieli do dyspozycji miejsca postojowe. Wzdłuż niej mają się także znajdować ciekawe miejsca a w Tomaszowie Lubelskim i Suścu ma czekać oferta rekreacyjna. We wtorek przeprowadzono już wizytację terenową przyszłej trasy. Samorządy będą się starały o uzyskanie dofinansowania na realizację inwestycji.

(fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim)

9 komentarzy

 1. wpis od czytelnika

  Rowerzyści może tak, ale co z pozostałymi ludźmi?

 2. pozostali LUDZIE będą stać w miejskich korkach (bez rowerzystów) w drodze do galerii, aby tam się tłoczyć i wieść nowoczesny tryb życia ewentualnie będą mogli piać z zachwytu nad cudami nowoczesności i korzystać z urządzeń RTV.

 3. W Suścu można się podpiąć pod niebieski szlak pieszy prowadzący przez szumy na Tanwi i Jeleniu. Trochę trzeba brać z buta, bo momentami jest ekstremalnie.

 4. dziwi mnie,
  ze powstaja te ścieżki w roznych miejscach osobno, a nie są polaczone np w taki sposob,
  by mozna bylo rowerem bezpośrednio z lublina pocisnac,
  bez dojezdzania samochodem (lasy kozlowieckie np).

  i nie mowie tu tez o przygodach typu jazda poboczem ruchliwej drogi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie