Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przez okno zobaczył, że ktoś siedzi za kierownicą jego auta. Natychmiast zareagował

Za usiłowanie kradzieży samochodu odpowie 24-latek z powiatu opolskiego. Mężczyzna w jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą wsiadł do samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji i chciał nim odjechać.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą, z którego wynikało, że na swojej posesji ujął mężczyznę, który usiłował ukraść należący do niego samochód marki Citroen. Wartość samochodu została wyceniona przez właściciela na kwotę 8000 złotych.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, od którego wyczuwalna była mocna woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 24-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu ustalili, że po powrocie do domu właściciel pozostawił samochód przed domem. W pewnym momencie zauważył przez okno, że w jego aucie za kierownicą znajduje się obcy mężczyzna, który próbuje uruchomić jego samochód. O całym zdarzeniu powiadomił Policję, a sprawcy uniemożliwił ucieczkę – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

„Amator cudzego mienia” wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu, do którego się przyznał. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

8 komentarzy

 1. Powiat Opolski i wszystko jasne. W tej cudownej krainie jak nie złodziej do mefedroniarz. Jak nie mefedroniarz to awanturnik lub kłusownik. Trzeba zmienić nazwę z Opole Lubelskie na Patole Lubeskie, a złodziejom tatuować na czole: ZŁODZIEJ.

 2. Z kunt jezdeś?
  Z Opola.
  Zapolisz?
  Ni pola.

 3. Dobrze że miał okna. Inaczej by nic nie zauważył. I byłoby po citroenie.

 4. ZŁODZIEJ PEWNIE LU….

 5. Złodziejstwo to jedno z największych niezdolności i słabości zombiaków podających się za ludzi.

 6. W Opolu zawsze same ciekawe tematy

 7. Nie mógł go stuknąć, a dopiero po tym, jako miłujący prawo obywatel, powiadomić dyżurnego?

 8. A nie było to chwilowe urzyczenie!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport