Niedziela, 05 maja 202405/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po zmianie przepisów, w regionie wyraźnie zmalała liczba wypadków

Jak informują policjanci, po wprowadzeniu nowych przepisów nastąpił spadek liczby wypadków i kolizji na drogach w woj. lubelskim. Mundurowi odnotowali również mniej osób zabitych i rannych. Co więcej, o ponad połowę spadła liczba zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

46 komentarzy

  1. Brawo i tak ma być eliminować niedorozwojow w awdi I bmw

  2. Zabronić suszenia na prostym odcinku przed obwodnicą w Turce! Kogo tam chronią? Chyba tylko wiewiórki.

  3. Brawa dla PIS za bezpieczną i suwerenną Polskę

  4. Zdradzę wam pewien sekret, gdyby zlikwidować milicję drogową nie byłoby wypadków ot co! Nikt by się nie denerwował na milicjantów w krzakach z suszarką społeczeństwo byłoby zadowolone. Milicja pojawia się wtedy kiedy zazwyczaj nie jest potrzebna, a kiedy ją wzywasz zazwyczaj jest zajęta łapaniem ,, piratów drogowych”!

  5. jakos to dziwne bo 18lat w autobusie siedze i widze zupelnie cos inego

  6. A ja bym powiedział że różnica jest na tyle marginalna, że mieści się w granicy błędu statystycznego.
    Co mam na myśli – wypadki z definicji należą do zdarzeń losowych, przez co w okresie roku takie wskazanie różnicy na poziomie występowania od 1-15 do poprzedniego, nie daje nam rzetelnych podstaw by sądzić jakoby sytuacja się zdecydowanie poprawiła. Fakt, liczby są mniejsze – ale nie na tyle aby móc wykazać poprawę (szczególnie w tak krótkim okresie badania). Dlatego dopiero w przeciągu kilku lat, jeśli tendencja się utrzyma to można stwierdzić że sytuacja się poprawia.
    Ostatecznie warto by podkreślić do równania prawdę oczywistą: „Bo kto umarł, ten nie żyje”…
    oczywiste w tym względzie, że osoby które poniosły śmierć raz, nie wliczą się w statystyki liczone później. Dochodzi więc do zjawiska które można by określić mianem tzw. selekcji naturalnej – sarkazm zamierzony.

  7. To ty popełniasz błąd logiczny policja niezabiera prawa jazdy, policja wnioskuje o jego zatrzymanie.

  8. Na wypadek drogowy ma wiele czynników. Pora dnia, roku, warunki atmosferyczne. O tej porze jest znacznie mniej wypadków niż latem. Równie dobrze zmianę przepisów można było wprowadzić w środku srogiej zimy. Skoro jednak milicja chwali się mniejszą ilością wypadków, to jak wytłumaczą, że zatrzymują coraz więcej pijanych kierowców i tych z dożywotnimi zakazami jazdy?