690 680 960

Otwierał restauracje w trakcie pandemii. Karol O. zatrzymany przez antyterrorystów za czerpanie korzyści z nierządu (zdjęcia)

Wśród osób zatrzymanych w piątkowej akcji antyterrorystów, którzy wkroczyli do agencji towarzyskiej na terenie Lublina, jest jeden z restauratorów. Śledczy zarzucili mu czerpanie korzyści z nierządu.

W trakcie piątkowej akcji lubelskich kryminalnych, wspieranych przez antyterrorystów z Lublina, Warszawy i Białegostoku, policjanci wkroczyli do agencji towarzyskich na terenie miasta. Od dłuższego czasu prowadzone bowiem było śledztwo w sprawie grupy sutenerów, czyli osób czerpiących korzyści z nierządu. Wszystkim kierował 50-letni mieszkaniec Lublina, który zajmował się organizacją całego biznesu.

Jedna z agencji towarzyskich działała przy ul. Wyzwolenia w Lublinie. Zatrzymano tam kilka osób, zaś czynności związane z zabezpieczaniem materiału dowodowego trwały przez wiele godzin. Zabezpieczono tam pieniądze w kwocie około 35 tys. zł, a także gotówkę w obcej walucie, kilkanaście telefonów komórkowych, terminal płatniczy, komputer, kasę fiskalną oraz dokumenty i zapiski. W tym czasie do lokalu podjeżdżały taksówki z klientami, którzy na widok zamaskowanych antyterrorystów stojących przed wejściem do budynku, błyskawicznie zmieniali swoje plany.

W trakcie działań w ręce policji wpadli również członkowie grupy, których zadaniem było organizowanie ochrony, transportu czy nawet zdobywanie klientów m.in. poprzez zamieszczenie ogłoszeń dla świadczących usługi seksualne kobiet. Jeden z mężczyzn wpadł w zasadzce, jaką policjanci przygotowali w Żabiej Woli koło Lublina. W tym przypadku 41-latek nie zamierzał się poddać i usiłował uciec. Postanowił staranować volkswagenem radiowóz, jednak po chwili wkroczyli antyterroryści i mężczyzna leżał już skuty w kajdankach na jezdni.

Zatrzymanym okazał się Karol O., o którym w ostatnim czasie głośno było nie tylko na Lubelszczyźnie, lecz w całym kraju, kiedy to zaczął otwierać lokale gastronomiczne. W porównaniu do innych restauracji, które sprzedają dania tylko na wynos, były one w pełni dostępne, czyli klienci mogli na miejscu zjeść czy też napić się piwa. Śledczy zarzucili mężczyźnie, że z uprawiania prostytucji przez jedną z kobiet uczynił sobie stałe źródło dochodu. Był jej tzw. opiekunem, czyli dowoził ją do mieszkań klientów oraz hoteli, określał też kwoty, jakie kobiety mają pobierać za swoje usługi od klientów. W tym celu miał nawet przez pewien czas jeździć jako taksówkarz. Do tego wynajmował mieszkanie w Lublinie na potrzeby kobiet świadczących usługi seksualne.

Informacja o zatrzymaniu przez policję Karola O. szybko obiegła okolice Lublina. Osoby z jego rodziny już wcześniej informowały, że ma on mieć sporo „ciemnych spraw” na sumieniu. Wiele z nich jeszcze sprzed wielu lat, kiedy to działał w branży budowlanej. Tymczasem w ostatnich latach o Karolu O. głośno było wielokrotnie, jednak w zupełnie innych sytuacjach, m.in. kiedy zatrzymał gwałciciela, ujął kilku nietrzeźwych kierowców, a ostatnio był inicjatorem akcji charytatywnej.

Jego najbliżsi podkreślają, że wszystko to miał on robić w określonym celu. W ten sposób chciał bowiem „wybielić swój czarny wizerunek. Pokazywał w gazetach i telewizji jakim jest dobrym człowiekiem, tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna” – przekazano nam. Rodzina mężczyzny dodaje, że nie chce mieć z nim nic do czynienia. Pod jednym z materiałów na naszym portalu, opublikowanych w 2017 roku, jeden z czytelników napisał:  „każdy wie jak było. Naoszukiwał, narobił długów i się zawinął. Mam nadzieję, że kiedyś skończy za kratkami gdzie miejsce oszustów, szantażystów i przestępców… „.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za ułatwianie prostytucji i czerpanie korzyści majątkowej, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przywódca grupy może trafić za kratki nawet na 10 lat.

(fot. lublin112, policja)

61 komentarzy

 1. Lubelski Nikodem Dyzma -pisałem że „restauracji” daje 3 miesiące i niezapłacone czynsze i pensje – nie wytrzymała nawet 3 tygodni ! Co ten lubelski przedsiębiorca sobie myślał ? że będzie sobie drwił z policji, sanepidu aparatu państwa ? Oh Karol ! w głowie to nie za dużo masz !

 2. I gdzie teraz chłopaki chodzić będą 🙂

 3. Jakiej marki autem jeździł na taryfie ?

 4. Zobaczycie, że nikt im nic nie zrobi. Półświatek zawsze ma dobrze.

 5. …państwo nie lubi konkurencji.

 6. chciałbym się z Panią skontaktować w sprawie KO .Mam też info na temat jego działalności.
  Może Pani podać jakiś kontakt.
  mail w komentarzu jest lipny

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas