690 680 960

Nożownik na dworcu PKP w Lublinie. „Groził, że pozabija innych, na końcu siebie” (zdjęcia)

Wymachujący nożem z długim ostrzem mężczyzna kilka minut spacerował po terenie poczekalni dworca PKP w Lublinie. Pomimo zagrożenia, przebywające w środku osoby zachowały spokój. Sytuację opanował pracownik ochrony.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek około godziny 19 na dworcu PKP w Lublinie. Znajdujący się na terenie poczekalni mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął grozić nim zgromadzonym w budynku osobom. Jak relacjonowali nam świadkowie, wszystko wyglądało bardzo groźnie. Zwłaszcza, że wokół było sporo ludzi, którzy oczekiwali na pociąg.

– Przez kilka minut chodził po dworcu i groził ludziom. Ci widząc, co się dzieje, uciekali. Po chwili zareagowali ochroniarze, jeden starał się rozmawiać z mężczyzną, jednocześnie nie dopuszczał do niego osób postronnych – tłumaczył nam Adrian. – Mówił, że robi to z miłości do kobiety – dodał Grzegorz.

Kolejny ze świadków wyjaśniał, że nożownik wykrzykiwał, iż pozabija wszystkich dookoła. Potem miał sobie przyłożyć ostrze do szyi. W poczekalni była też kobieta, o której nożownik wspominał. Powtarzał, że ją kocha i wszystko dla niej zrobi.

W końcu pracownikowi ochrony udało się przemówić desperatowi do rozsądku. Mężczyzna odłożył nóż, a po chwili przyjechali powiadomieni o wszystkim policjanci. Jak ustaliliśmy, mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Neuropsychiatrycznego. Tam ma zostać zbadany.

Osoby, z którymi rozmawialiśmy wyjaśniały, że pomimo groźnej sytuacji, przebywające na dworcu osoby zachowały spokój. Nie było żadnych oznak paniki. Część podróżnych powoli usunęło się z pola widzenia mężczyzny w boczne korytarze poczekalni, inni wyszli na zewnątrz i blokując drzwi pilnowali, aby nikt nie wchodził do środka. Podkreślano nam też dobrą postawę pracownika ochrony, który samodzielnie nad wszystkim panował.

(fot. nadesłane – Adrian, nadesłane, lublin112.pl)

54 komentarze

 1. Łobuz kocha najbardziej! 🤣🤣🤣

 2. Zasłużony Dawca Kraśnik

  oj Rysiek Rysiek ale dałeś po jajach

 3. Miłość potrafi być jednak straszna.

 4. BRAWO DLA OCHRONY DWORCA!!

 5. Media- nakręcajcie dalej wariatów. Naktęcajcie, reklamujcie i promujcie. Naśladowców będzie więcej

  • Przecież połowa z komentujących tutaj to z wariatkowa sie urwała, wystarczy chwilę poczytać co wypisują.

 6. Jeden macha ptakiem na PKSie, drugi nożem na PKP, jak kto woli.

 7. Byłam w trakcie tego zdarzenia na dworcu widziałam całe zajście i pierwszy ochroniarz zdecydowanie nie radził sobie z napastnikiem, dopóki nie wkroczył drugi ochroniarz napastnik trzymał nóż w ręku. Po negocjacjach z drugim ochroniarzem napastnik oddał nóż i podporządkował się poleceniom drugiego ochroniarza.
  Często przebywam na dworcu i widuje tego drugiego ochroniarza, nie spotkałam się żeby kiedykolwiek prosząc go o pomoc i poradę on zawsze udzielił mi dokładnych informacji na temat pociągów i peronów, bo w kasach biletowych nie zawsze można uzyskać takich informacji. Ostatnio miałam taką sytuację, kupowałam bilet do Warszawy pociąg jechał dalej w kasie jak wyżej napisałam NIE ZAWSZE uzyska się takiej informacji. Zapytałam stojącego na holu INNEGO ochroniarza, z którego peronu odjeżdża mój pociąg, on irytującym tonem mi odpowiedział, że nie jest od tego by udzielać mi takich informacji. Dlaczego jeden ochroniarz jest w stanie udzielić podróżnemu ważnych informacji i reagować w razie zagrożenia na dworcu wobec klientów czyli podróżnych, a inny nie reagować?? Moim skromnym zdaniem, ochroniarz, który załagodził sytuację z nożownikiem jest odpowiednią osobą na stanowisku Pracownika Ochrony i na obiekcie Dworca PKP Lublin.

  • Skąd urwa ochroniarz ma wiedzieć skąd odjeżdża pociąg. To tak jakbys się spytała sprzątaczki w której sali grupa 2 roku 1 budownictwa ma zajęcia z termodynamiki. ??? Litości

 8. Co ma piernik do wiatraka….
  Jeżeli pracuje się na dworcu to trzeba wiedzieć podstawowe rzeczy, a jeżeli ktoś się nie orientuje w tych sprawach to chociaż z uprzejmością powinien odpowiedzieć a nie burknąć.

 9. „PIEKNIE”…co ty to chrzanisz….nie którzy ochroniarze to powinni chodzić w pole albo iść krowy doić bo do pracy z ludźmi się nie nadają!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej