Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał rowerem, miał przy sobie marihuanę. Narkotester wykazał, że był pod jej działaniem

Lubartowscy policjanci, podczas kontroli 19-letniego rowerzysty, znaleźli przy nim marihuanę. Badanie narkotesterem wykazało także, że młodzieniec znajdował się pod jej działaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek po godzinie 18.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego lubartowskiej komendy w Rozkopaczewie, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, za popełnione przez niego na drodze wykroczenie.

– Podczas rozmowy, 19-letni cyklista zaczął zachowywać się w sposób nerwowy. Przy kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy 19-latku susz roślinny, który okazał się być marihuaną. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna znajduje się także pod działaniem tego środka. 19-latek został zatrzymany, pobrana zastała od niego krew do dalszych badań – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Już niebawem mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie rowerem pod działaniem środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Wojskowy śmigłowiec zerwał linię energetyczną

15 komentarzy

 1. Czy lubelska dzicz będzie chciała tego chłopaka ukrzyżować ?

 2. Dlaczego nie ma konfiskaty roweru, co za uj**e prawo.

  • Może dlatego, że kierowanie rowerem po pijaku nie jest przestępstwem, lecz wykroczeniem. A nie jest przestępstwem, bo kierując rowerem po pijaku ()w przeciwieństwie do kierowania np. samochodem) nikogo się nie zabije.

   • bzdura, był u nas w mieście przypadek gdzie pijany rowerzysta wjechał z impetem w dziadka idącego po chodniku, i ten dziadek wylądował na oddziale intensywnej opieki medycznej w stanie krytyczny, finalnie go odratowano ale mało brakło i by zmarł

    więc to nie jest tak, że rowerem nikogo nie zabijesz, ale zdarza się to niezwykle rzadko

  • Zapomniałeś napisać o zabieraniu butów menelom. Jeżeli się menelowi skonfiskuje buty, to może taki menel nie dojdzie do samochodu. I nie pojedzie.

  • Dowiesz się, gdy pijany menel wjedzie w Ciebie, czy kogoś tobie bliskiemu. Oczywiście menel na rowerze też może wjechać, ale skutki nie będą tak tragiczne.

 3. „zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, za popełnione przez niego na drodze wykroczenie” – jazda rowerem po chodniku? Jeżeli tak, to posadziłbym go na 8 lat.

 4. Akcja na miarę możliwości lubartowskiej Policji. Zatrzymać chłopaczka z trawkę na rowerze. Co będzie jutro? Wniosek do sądu za niesortowanie śmieci?

 5. Rządy tfuska ludzi będą karać za byle co a mafie będą okradać państwo na miliardy co za oszołomy głosowały na tą partię?

 6. Jestem pod wrażeniem odwagi policjantów podczas tak brawurowej akcji! Czapki z głów, wszak nie każdy podjąłby się tak spektakularnej interwencji. Tym bardziej dzielnym funkcjonariuszom należy się premia – dzięki wzorowej (wręcz bohaterskiej) postawie stróżów prawa i moralności od razu czuję się bezpieczniej.

  P. S.: Jak tam Sebastian M.? Nie zalało go podczas ostatniej ulewy w Dubaju?

 7. Jestem pod wrażeniem odwagi policjantów podczas tak brawurowej akcji! Czapki z głów, wszak nie każdy podjąłby się tak spektakularnej interwencji. Tym bardziej dzielnym funkcjonariuszom należy się premia – dzięki wzorowej (wręcz bohaterskiej) postawie stróżów prawa i moralności od razu czuję się bezpieczniej.

  P. S.: Jak tam Sebastian M.? Nie zalało go podczas ostatniej ulewy w Dubaju?

Dodaj komentarz