Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Noga z gazu. W całym kraju policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Prędkość”

Dziś policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci dokonują dzisiaj pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których zadaniem jest w szczególności ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyła się firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Zwolnij i żyj!

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Poprosiłbym także o akcję HAŁAS, gdzie policja kontrolowałaby poziom hałasu generowanego zwłaszcza przez motocykle że zmodyfikowanym układem wydechowym.

  • oraz stare diesle jak sie za nim jedzie to auta nie widac

  • Nie twierdzę, ze nie masz z tym racji. Masz rację. Ale nie stawiajmy na równi bezpieczeństwa ruchu, z niedogodnościami wynikającego z ruchu jak hałas. Inna sprawa, że hałasowanie czy inne zabawy motocyklami, z ruchem drogowym nie mają nic wspólnego.

  • Jak ktoś założył puste rury to tak. Jak ktoś założył wydech Laser, D&D, YOSHIMURA lub AKROPOWIC to te wydechy są sprzedawane normalnie w sklepach więc przeszły homologację i są dopuszczone do obrotu. Mają poniżej lub w okolicach 96dB czyli w normie. Dla osoby z boku to głośno.

  • Z zasady, że kierowcy aut nie zauważają motocykli na drodze to lepiej dla motocyklisty porządnie się oświetlić i hałasować.

 2. Z jakiej okazji tym razem swieto ciekawe:–) ???

 3. Ciekawe czy ROADPOL też zajmuje się rozdawaniem dzieciom odblasków, a bezpieczeństwo pieszych na PdP poprawia w ten sposób, że każe mandatami pieszych idących z telefonem?

  • Nie twierdzę, że piesi nie są bez winy, ale jeżeli bodajże 4% wypadków na PdP jest w winy pieszych, to angażowanie 100% działań policji na karanie pieszych nie przyniesie spodziewanego efektu. Liczba wypadków zmniejszy się co najwyżej o 4%.

  • każe –> karze

 4. Przejechałem dzisiaj ponad 400km i ani jednego patrolu.

 5. Co tydzień w czwartek pod areną jest zlot aut. Cały parking samochodów. Po tym, co mocniejsze auta się ścigają, i mocno hałasują. Wtedy nie ma problemu. Akcja prędkość będzie wyłapywać zwykłych kowalskich co przekroczą prędkość o 10-20 km/h. A goście śmigający ponad 100km/h w mieście nie zostaną ujęci.

  • 1. Kto zmusza tego Kowalskiego do przekraczania prędkości. Nawet o te 10-20km/h. Jaki z tego jest zysk w czasie podróży? Tym bardziej, gdy zielona fala jest ustawiona pod 50km/h?
   2. Policja każdego roku zatrzymuje prawo jazdy (za 50+) kilkudziesięciu tysiącom kierowców. Więc jednak jakaś część z tych śmigających 100+ zostaje ukarana.