Nieprzytomny mężczyzna leżał na ulicy, obok znajdowała się hulajnoga. Trwa walka o jego życie (zdjęcia)

W bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala mężczyzna, który przewrócił się jadąc na hulajnodze. Znalazły go przypadkowe osoby, które rozpoczęły reanimację.

27 komentarzy

 1. Czy weszły w życie przepisy zmieniające pieszego poruszającego się na hulajnodze, w kierowce pojazdu mogącego się poruszać po drogach publicznych?

  • Jeszcze nie. Nadal jest na równi z nogami

   • Zwykłe hulajnogi są nogami. Te z silnikiem są motorowerami. Tak samo jak zwykłe rowery, lub nawet te ze wspomaganiem są nadal rowerami, ale tzw. rowery elektryczne są tak samo motorowerami. Chyba, że mają na tyle dużą moc, że już nie są motorowerami lecz motocyklami.

  • Do niedawna obowiązujące przepisy (te w których nie było nawet definicji e-hulajnogi) mówiły, że każdy pojazd (czyli coś co jeździ i potrafi przewozić osobę) z napędem i silnikiem małej mocy jest motorowerem, więc na pewno nie można czymś takim jeździć po chodniku.
   Chodnik, czy droga rowerowa biegnąca obok jezdni (ulicy) publicznej jest także częścią drogi publicznej. To o co Ci chodzi nazywa się jezdnią.

 2. Przepisy w przypadku jazdy pojadem mechnicznym typu motocykl, skuter, quad wymagają jazdy w kasku. Hulajnoga elektryczna rozpędza się do predkości zbliżonej skuterowi, dlaczego nie ma wymogu jazdy w kasku?

 3. jazda na tym ustrojstwie bez kasku jest samobójstwem

  • Samobójstwo nie jest przestępstwem.

  • Jeżeli ktoś chce ryzykować (jedynie swoim zdrowiem) to nie wiem, czy można wolnym ludziom takie prawo ograniczać. Jeżeli prawo jednych nie narusza się praw innych osób to wydaje mi się, ze nic nam do tego.
   Jakie twoje prawo jest naruszane tym, że ktoś jedzie bez kasku?
   Ale, jeżeli ktoś jeździ bez kasku, bez zapiętych pasów, zbyt szybko, ryzykownie, mandatowo to nie widzę przeszkód, żeby ubezpieczyciel wycenił składkę takich osób inaczej.

   • tylko dlaczego pozostali muszą finansować leczenie tego niedorozwoja ?

    • Jacy pozostali? Facet sam odprowadzał swoje składki zdrowotne przez wiele lat zapewne, wiec swoje leczenie sam sobie sfinansował. Może dość już tego bredzenia o tym jak to „inni finansują czyjeś leczenie”. Wszyscy bulimy duże składki zdrowotne z każdej wypłaty, nikt mu łaski nie robi ze go przyjął do szpitala. O nazywaniu człowieka po poważnym wypadku „niedorozwojem” nawet nie wspomnę, bo to poziom najniższy z możliwych.

   • Nie jestem przekonany, aby ryzykownie własnym zdrowiem i życiem było prawnie dopuszczalne i etyczne. Taki delikwent naruszając własny ustrój zajmuje niepotrzebnie i bez uzasadnienia miejsce na OIOMie w szpitalu, a nawet docelowo kwaterę na cmentarzu. Wszak te przybytki mogłyby posłużyć bardziej potrzebującym, co jest szczególnie istotne w okresie około epidemiologicznym.

 4. ” w pewnym momencie na nierównościach ” tamtędy ledwo autobusy dają radę, co tu mówić o hulajnodze. Oby sie wykaraskał. Kask na głowę i do przodu.

 5. Trudno chyba prowadzić resuscytację oddechową w maseczkach ? A jeszcze jak nie szczepiony był to chyba nie można, nie ?

 6. Bo na hulajnodze to jednak trzeba myslec….szkoda goscia oby doszedl do siebie …..

 7. Żuk nie wyremontował ulic i ludzie się przewracają. Miasto powinno płacić odszkodowanie.

 8. obrażenia wewnętrzne u raczej niestarego człowieka po upadku na chodnik? podejrzane

  • Też mnie to zastanowiło. Ja bym sprawdzał czy w to zdarzenie nie był zamieszany inny uczestnik ruchu drogowego.

  • można upadając na nierówność uszkodzić śledzionę lub przebić płuco złamanym żebrem. czego znowu nie rozumiesz?

 9. Jeśli to ten, który śmiga tamtędy regularnie (do domu,pracy?) to się nie dziwię, gościowi się chyba hulajnoga z bolidem F1 pomyliła.

 10. W dzień trzeba mocno uważać co dopiero w nocy, bo wszędzie są wertepy. Raz jechałem w nocy hulajnogą to powiem, że jazda ekstremalna. Lampka świeci na małą odległość bladym słupem światła o średnicy około 30 cm jak się rozpędzisz to nic nie widać. Jak patrzysz do przodu to nie widzisz dziur, jak patrzysz pod koła to nie widzisz dokąd jedziesz. Małe kółka tylko po równej nawierzchni mogą jeździć a nie po dziurach i krawężnikach, których w nocy nie widać, bo latarnie nie wszędzie świecą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk