Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieprzerwanie w Lublinie trwa akcja zimowego utrzymania miasta. W trybie kryzysowym

Jak poinformowało w sobotę rano Miasto Lublin, z uwagi na występujące trudne warunki pogodowe, nieprzerwanie trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Nadal prowadzona jest ona w trybie kryzysowym. Przy odśnieżaniu ulic i chodników pracuje na zmiany cały specjalistyczny sprzęt i wszystkie służby – około 100 pojazdów, w tym pługi, solarki i ciągniki oraz brygady realizujące odśnieżanie ręczne.

32 komentarze

 1. A może by tak więźniów wziąć do odśnieżania jak za komuny. Niech zarabiają na siebie. Panie prezydencie Żuk nie można tego załatwić. Czy trzeba konstytucję zmieniacz żeby te nieroby się ruszyły ?

 2. Gondol Jerzy z Nadwisły

  U mnie od początku zimy, spadło już ponad 1.5m śniegu, Alaska Highway miejscami przypomina tunel z ponad 2 metrowymi ścianami, ale nikomu nawet do głowy nie przyjdzie żeby nazwać to kryzysem, czy kataklizmem.
  Ale wiadomo: co kraj to obyczaj. Jak u Was spadło kilka milimetrów śniegu na 112 czytałem jak o strasznym nieszczęściu, które dotknęło „region”.
  P.S.
  Dodam, że tu jak jest czegoś np. 411, to nie pisze się, że jest prawie pół tysiąca, a jak samochód wykopyrtnął się do rowu i na spoko, leży nikt nie umieszcza napisu: PILNE na czerwonym tle.

 3. Hahaha odśnieżają i to jak ,tylko nie wiedzieć czemu mąż z Komeko wraca w nocy napierdzielony jak meserszmit:)

 4. A może „W Lublinie nieprzerwanie trwa…”? Zgrzyta ta wasza składnia.

 5. Aleje racławickie pięknie wyglądają xD osiedlowe ulice dramat totalny, kto nie ma dobrych zimówek na kopny śnieg niech nawet nie próbuje wyjeżdżać

 6. Ojeju jeju dwa dni powiało popadało i już armagedon katastrofa .a ci by halo gdyby zamiast kilku cm śniegu było go 2 metry wtedy co klęska żywiołową by oglosili

 7. Och jaka katastrofa istny armagedon 20 cm śniegu i już koniec świata. Ludziom w mieście od tego dobrobytu się już poprzewracało w czerepach wszystko się należy chodnika nie odśnieży bo to jego itd itd umia tylko narzekać. Zapraszam na 2 tyg turnus na wies wtedy poczują jeden z drugim co to zima .a co by było gdyby było 3 metry śniegu stan klęski by ogłosili

  • No właśnie! A ja powiem więcej: A co by było gdyby napadało 4 metry śniegu, to co by było?

 8. Już o tym raz pisałem -tegoroczna zima w 15 może 20% jest podobna do tej sprzed kilku lat kiedy na ulicy Diamentowej w Lublinie stały sznurem ciężarówki a zwały śniegu sięgały do połowy uda- w tym roku Armagedon i kilkanaście centymetrów śniegu- tak właśnie są przygotowane służby i nadzorujące je Szanowny Pan Prezydent Żuk ze swoim zastępcą Szymczykiem-pogratulować wyboru operatywnego zastępcy.
  PS. Po Diamentowej w Lublinie w ciągu ostatnich kilku dni oglądałem wiele razy zasuwające spychacze z podniesionym pługiem jadące lub wracające z jakiejś działalności -czy nie mogłyby one zepchnąć trochę śniegu zalegającego chodniki przylegające do jezdni po której się poruszają -no tak -nie bo nie.

  • Przecież na Diamentowej chodnik od jezdni oddzielony jest pasem zieleni, a nie,, przylegający „.Widziałeś kiedyś ciężarówkę z pługiem zapierdzielającą po chodniku?

 9. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach została uchwalona została we wrześniu 1996 roku za rządów koalicji SLD i PSL-u.Za rok wybory.

 10. ?Służby drogowe nigdy nie pamiętają o odśnieżeniu drogi dla pieszych z przystanku mpk Skrzypcowa 02 w stronę bloku Br. Wieniawskich 1 a teren należy do miasta. Trzeba brnąć przez wysokie zaspy. Ostatnio ktos odśnieżający z osiedla zostawił w niefortunny sposob zaspy w połowie tej drogi dla pieszych w postaci wysokiej muldy? jakby chciał przypomnieć miejskim drogowcom że powinni tu odśnieżyć te 3-4 metry ale na nic się to zdało…Na przystanku skrzypc. 02 przy podjeździe autobusów też bywają wysokie zaspy że nie można wsiąść do pojazdu.

Z kraju