Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalnie rozpowszechniał sygnał telewizyjny. Naraził firmy na 1,5 mln strat

Policjanci z Lublina zlikwidowali nielegalny proceder streamingu kanałów telewizyjnych. Młody mężczyzna udostępniał przez strony internetowe sygnał telewizyjny ponad 140 kanałów.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie weszli do domu 20-latka z gminy Józefów, gdzie zabezpieczyli sprzęt do nielegalnego rozpowszechniania sygnału telewizyjnego. Mężczyzna wykorzystywał do tego procederu darmowe strony internetowe, zmieniając stale ich adresy.

20-latek udostępniał ponad 140 kanałów telewizyjnych w tym m.in. te na których transmitowano mistrzostwa świata w paśmie kodowanym. Użytkownicy internetu mogli je oglądać bezpłatnie.

-Mężczyzna został już przesłuchany i złożył obszerne zeznania. Z ustaleń policjantów wynika, że w proceder streamingu organizowany przez 20-latka trwał przynajmniej od kwietnia 2014 r. Wstępnie oszacowane straty przez pokrzywdzone firmy to kwota ponad 1 500 000 zł – informuje st. sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Osobie, która organizowała nielegalny proceder streamingu sygnału płatnych kanałów telewizyjnych może grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-10-23 09:38:50
(fot. KWP Lublin)

Autor: redakcja

10 komentarzy

 1. dobrze robil, brawa dla niego! zlodzieje wszystko koduja i chca pieniadze!!

  • babka szeptucha zwyczajna

   patkaa – czasy komunistyczne i darmocha już minęły.
   Teraz za swoje potrzeby trzeba płacić, a jak Cię na coś nie stać to nie dziw się, że tego nie będziesz mieć.
   I nawet pretensje do rodziców, że nie mogą zarobić na to, co Ty byś chciała mieć, nic nie zmienią

   • Ludzie puknijcie się w głowę…. Przecież pobierana jest opłata za oglądnie w postaci abonamentów i to w cale nie małych, więc dlaczego mamy płacić podwójnie, a telewizyjne kurwi…..ony mają zarabiać krocie…..

    • Pan Sołtys z Lublina

     Dudolot – abonament telewizyjny płacisz za samo posiadanie telewizora.
     Pieniądze z abonamentu w całości zasilają kieszeń Telewizji Polskiej która funduje sobie pensje, a potem tzw. misję (nie mylić z emisją), czyli to co nam łaskawie „bezpłatnie” serwuje TVP1, TVP2, TVP3, Telewizja Polonia i kilka innych „pociotków”, których mało kto ogląda, ale obciążają naszą podatniczą kieszeń.
     Natomiast tzw. płatne programy telewizyjne jak np. TVN, Polsat i wiele innych z abonamentowej forsy nie dostają przysłowiowego grosza, zarabiając zezwoleniami na emisje w telewizjach kablowych na płatnych kanałach i reklamami, Racz to rozróżnić.

 2. „sprzęt do nielegalnego rozpowszechniania sygnału telewizyjnego”. Pisze się „komputer”, nie ma za co.

 3. patkaa własny internet idąc przykładem Twojego idola również rozpowszechniasz darmowo ?

 4. Ciekawe ile z tych psów ogląda telewizje przez neta.

 5. kazdy powinien robic tak jak ten niewinny chlopak i doszloby do upadku tych zaklamanych zydowskich stacji ktore wciskaja nam kit i oblude. Ludzie zamiast zdobywac wiedze i czytac madre ksiazki, ogladaja te brednie nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia.

 6. Strarty na 1,5mln ?? zawsze mnie to smieszy jak sobie firmy wyliczaja straty w takich sytuacjach… zeby tylko kase zarobic, bo nie odzyskac. Nikt nie polecial by wykupic pakietu 100pln bo ten chlopak by nie udostepnial…

  • Też uważam, że w tym przypadku brak zysku to nie strata. Przecież nie poszedł i im nie ukradł czegoś. Zapewne większość osób oglądających w internecie i tak nie była nawet przez chwile zainteresowana płaceniem abonamentu.