690 680 960

Nadchodzące utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach Lublina

Po niedzieli na kilku ulicach Lublina kierowców i pieszych czekają utrudnienia w ruchu. Jedne dotyczą ulicy Pogodnej, zaś drugie rejonu ronda im. Honorowych Krwiodawców.

W dniach 12-16 lipca na ul. Pogodnej, na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Grabskiego oraz w rejonie ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, będą prowadzone prace związane z remontem kanalizacji sanitarnej. Prace prowadzone będą od godz. 8.00 do godzin popołudniowych. Utrudnienia drogowe będą polegały na zwężeniu jezdni w rejonie prowadzonych prac i wygrodzeniu włazów studni kanalizacyjnych.

We wtorek 13 lipca zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Honorowych Krwiodawców. W tym czasie drogowcy wykonają ostatnią warstwę ścieralną nawierzchni.

W godzinach porannych rozpocznie się III etap prac, który obejmuje północno-wschodnią część ronda. W związku z tym zamknięty zostanie wlot Al. Racławickich oraz wylot al. Sikorskiego z ronda oraz lewa strona jezdni Al. Racławickich do skrzyżowania z ul. Sowińskiego.

Ruch na rondzie odbywać się będzie dwukierunkowo po jednym pasie ruchu w każdym kierunku w relacji wlot al. Warszawska – wylot Al. Racławickie, wlot al. Sikorskiego – wylot al. Kraśnicka z zastosowaniem przewiązek o nawierzchni bitumicznej na wyspach dzielących na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego oraz za wyspą na al. Warszawskiej. Bez zmian zachowany zostanie skręt w prawo z al. Kraśnickiej w Al. Racławickie. W ciągu Al. Racławickich ruch pojazdów skierowany zostanie na prawą połówkę jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Natomiast w czwartek 15 lipca drogowcy zamkną wloty ulic Puławskiej, Legionowej i Głowackiego do Al. Racławickich. Zmieniona pozostaje lokalizacja przystanku na al. Sikorskiego – nadal będzie znajdował się za przejściem dla pieszych za wjazdem na osiedle. W zależności od etapu prac, następować będzie okresowe wyłączanie poszczególnych przystanków komunikacji miejskiej w rejonie przebudowy. O terminach zmian ZTM w Lublinie będzie informować na bieżąco. Ruch pieszych na przejściach zostanie wstrzymany jedynie w czasie trwania w ich rejonie prac drogowych.

Na wszystkich wymienionych odcinkach ruch będzie przywrócony w godzinach porannych w piątek 16 lipca.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli