Piątek, 10 maja 202410/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. Rozważania zaplanowano również w języku ukraińskim

Po spowodowanej pandemią przerwie na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. Uczestnicy przejdą obozowymi drogami rozważając Mękę Pańską, w oparciu o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego.

W najbliższy piątek, 8 kwietnia, po raz dwudziesty drugi na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 18.00, organizują Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Państwowe Muzeum na Majdanku.

W tym roku uczestnikom ma przyświecać hasło “Aby byli jedno”. Są to słowa pochodzące z Ewangelii św. Jana. Natomiast głównym wątkiem rozważań będzie zjednoczenie w cierpieniu, które może dotknąć każdego niezależnie od pochodzenia, sytuacji życiowej, czy wieku. Organizatorzy podkreślają, że chcą też podkreślić swoją jedność z narodem ukraińskim. Dlatego też rozważania będą w języku polskim i ukraińskim.

– Będziemy wspólnie rozważać Mękę Pańską w oparciu o wspomnienia byłych więźniów obozu koncentracyjnego. Tegorocznym motywem przewodnim jest jedność chrześcijan. Chcemy też wspierać modlitwą naszych sąsiadów. Sam św. Jan Paweł II nawoływał nas do gorliwej modlitwy o potrzebne łaski, dlatego też chcemy łączyć się w modlitwie i wypraszać pokój i wsparcie dla naszych cierpiących braci – podkreślają organizatorzy.

Aby uczestnicy Drogi Krzyżowej po zakończeniu wydarzenia mogli sprawnie dotrzeć do swoich domów, uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów i trolejbusów. Pojazdy wyjadą po godz. 21. Mowa to o linii nr 21 w kierunku ul. Żeglarskiej, 23 w kierunku ul. Kupieckiej, 47 w kierunku ul. Zbożowej, 153 w kierunku Węglina, 158 w kierunku Zana i 161 w kierunku os. Poręba.

(fot. lublin112)

31 komentarzy

  1. Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia krytykanci i niezainteresowani. Nie ma przymusu do udziału w Drodze Krzyżowej i będą tam Ci, którzy wierzą i chcą uczestniczyć w modlitwie. I ci innym do tego. Przeciwnicy pójdą na marsz równości.

  2. … I nic innym do tego…

    • ale ja jestem w swoim kraju i nie koniecznie chce na mszy modlić się po Ukraińsku w TV czytać ukraińskie napisy, na Interii ukraińskie wiadomości w szkole córki słuchać że Pani tylko tłumaczy dzieciom z Ukrainy a nie naszym , na sejmie i w urzędach ukrainskie flagi a ja pracujaca .. po 20 latach przesiadam się z auta na autobus bo w centrum Lublina Ukraincy mają parking za darmo a ja muszę płacić 350 za miesiąc .można mieć przesyt. dodam ze w autobusie gdzie też mają za darmo slychać tylko Ukraiński.

  3. a ja proponuję jeszcze w języku… wiecie jakim…..