690 680 960

Miejska spółka chce zmienić taryfę. Propozycja zakłada wyższe opłaty za wodę i ścieki

W Lublinie mają wzrosnąć opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków dla mieszkańców miasta. Nowe taryfy musi wcześniej zatwierdzić Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Poprzednia propozycja nowego cennika została odrzucona.

21 komentarzy

 1. Czy wszyscy już poszaleli, każdy podwyższa ceny, paliwo, śmieci, woda i scieki, prąd, gaz. Ogółem ceny mają wzrosnąć o 13 procent, i to ten cholerny rząd tak nabałaganił, tym lockdownem, niedojż że guzik się zarabia, dodatkowo inflancja i drożyzna i jak zwykle biedota postanie piaskiem w pysk .

 2. Wszystko drożeje, tylko czy musi. Proszę poczytać ile spółka wypracowuje zysku. Z drugiej strony ilu ma dyrektorów i członków zarządu patrzących tylko na słupki.

  • Czytaj ze zrozumieniem, MPWiK nie chciał podnosić cen zbyt wysoko ale rząd PISOWSKI przez spółkę Wody Polskie nakazuje podnieść do cen obowiązujących w innych miastach bo w Lublinie jest zbyt tanio, tak Miasto Lublin jest zmuszane przez Pisdzielców do wyższych podwyżek niż są konieczne, ale oczywiście wyznawcy PISokracji będą psioczyć na Żuka

   • Czytaj ze zrozumieniem, poprzednia propozycja cen została odrzucona, bo ceny były za wysokie. Propozycje cen zostały obniżone.

   • Ooo… ależ pocisnął. Ty sam czytasz ze zrozumieniem? MPWiK pierwszym razem chciał podwyżek, na które Wody Polskie się nie zgodziły. Teraz MPWiK złożył drugą propozycję podwyżki i wysłał ją do Wód, czeka na decyzje i tłumaczy, że trzeba. Tak w skrócie Ci objaśniam, bo widzę, że czytanko ze zrozumieniem to chyba pała była i matury też się nie zrobiło.

    • Jak w MPWiK-u pracują wszyscy po Kądzieli to trzeba rodzinna spółkę utrzymać. Połowa ludzi powinna być zwolniona bo jest ich tam za dużo do przekręcania kartek w dokumentach. A brygady fachmanów powinny być ograniczone z 5 osób do 3 i tez sobie dadzą radę. Podam przyklad jeden z wielu
     Łazienka o powierzchni około 3m² – pywaciarz by to zrobił w kilka godzin. A Panowie z MPWiK-U 5 dni. Wiec takich darmozjadów ze spółek Panstwowych trzeba utrzymywać.

 3. doją nas z każdej strony! puszczą Lubelaków w skarpetach! :\

 4. Przynajmniej miejska spółka to kasa pójdzie do budżetu, a nie jak do prywaciarza w siną dal.

 5. Najpierw podwyżka śmieci, teraz wody i ścieków, za chwilę pewnie coś jeszcze podniosą. Czy my mieszkańcy mamy jakąś alternatywę na postępujące łupienie nas po kieszeni?

 6. Przynajmniej ewentualny zysk dla miasta a nie dla patologii i organizacji propedofilskich za pośrednictwem nierządu PiSu.

 7. Dobrze że się wyprowadziłem z tego miasta. Ono już nie jest dla ludzi.

 8. przynajmniej obajtek sie dorobił

 9. Nigdy więcej nie zamieszkan w Lublinie.

 10. Będą szukać covida w ściekach to cena do góry

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!