Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto walczy z dłużnikami. Lokatorzy niepłacący czynszu zostaną przekwaterowani do kontenerów

Puławscy urzędnicy coraz skuteczniej walczą z mieszkańcami, którzy uchylają się od ponoszenia jakichkolwiek opłat za mieszkania, które zajmują. Dłużnicy mają być przekwaterowywani do kontenerów. Ich zakup znalazł się w projekcie budżetu miasta na przyszły rok.

37 komentarzy

 1. Ale czemu nie pod most lub do namiotu ??

  • Bo to specyficzni ludzie. Ty ich wysiedlisz pod most a on zwyczajnie kulturowo przyjdzie i ci kosę sprzeda pod źiebro.

   • Żeby tylko taki był problem… Przepisy nie pozwalają na eksmisję „pod most”. Należy zapewnić lokal zastępczy. Patologia ma większe prawa niż właściciel nieruchomości.

 2. Patologia. Przenosić patusow z miejsca na miejsce wiedząc że i tak nie zapłaca. Jeszcze dodatkowe koszty na kontenery i ich urządzenie. A wyrzucić na bruk nie można? Naprawdę same madki w ciąży i z bombelkami?

  • Gościu, naucz się czytać ze zrozumieniem i trochę myśl.
   Jakie „i tak nie zapłacą”? Chyba jest wyraźnie napisane, że za prąd będą płacić z góry. Co oznacza jednoznacznie, że zapłacą.
   Kontener zostanie zakupiony raz i nie trzeba go będzie utrzymywać tak jak normalnego bloku. Więc jest to jednorazowy dodatkowy koszt.

   Moim zdaniem pomysł bardzo dobry. Leniom i nierobom nie powinno się zapewniać niczego, prócz możliwości pracy i stania się normalnym, odpowiedzialnym człowiekiem. Niestety Państwo jakieś minimum musi zapewnić i taki kontener jest bardzo dobrym przejawem tego minimum.
   A ludziom normalnie pracującym, zarabiającym na siebie i rodzinę powinno się jak najbardziej pomagać.

   • Haha ciekawe z czego będą płacić ” z góry” za ten prąd? Z zasiłku czy 500+ który idzie na wóde i hybrydy.
    Właściciel nieruchomości ma obecnie mniejsze prawa do lokalu niż nieplacacy za nic najemca. Nie zarabiasz, dodatkowo oplacasz czynsz i media czyli dokladasz komuś do życia a spróbuj nie płacić za media żeby odcieli to Cię jeszcze oskarża o utrudnianie im życia.

   • Lubelski Koziołek

    „Niestety Państwo jakieś minimum musi zapewnić” – szkoda tylko, że ten ktoś ma mieć zapewnione a nie wnosi nic do Państwa.

    „A ludziom normalnie pracującym, zarabiającym na siebie i rodzinę powinno się jak najbardziej pomagać.” – tak pomagają, że z ich wypracowanych pieniędzy zabierają podatek na zakup kontenerów dla 'potrzebujących’.

 3. Do ziemianek nierobów. Przyzwyczaili się że dostają od państwa bo im się należy i majo w de opłaty. TO samo w lokalach ZNK w Lublinie , większości motłoch niepracujący od pokoleń je zajmuje i tylko wóda i zasiłki są celem życia . Prawo rządzący do tego doprowadziliście.

 4. pracujacy obywatel

  Do kontenerów ich wysiedlić ,ale nie takich z wygodami ,tylko takich blaszaków jak na budowach z toj tojem na dworze i z wodą dowożoną w beczkowozach ,tak żeby poczuli uciążliwość .99% jak nie 100% to patologia ,pasożyty które nigdy nie skalały się jakąkolwiek pracą ,tylko czekają na zasiłki i zapomogi .

 5. Bardzo dobry pomysł

 6. Od lat mieszkania komunalne to porażka. Ludzie tam mieszkający oczywiście nie wszyscy, nie szanują niczego ani nikogo, zero remontów, zero sprzątania, życie na koszt innych, dary, zapomogi, renty socjalne itp. Uprzykrzają życie innym mieszkańcom typu, buty za drzwiami, powystawiane szafki na klatkach schodowych, pranie fruwające po balkonach, porozwieszane na klatkach schodowych, ogólny smród i stęchlizna. Do tego nie domyte wymalowane baby w zagrzybionych od lat nie wietrzonych mieszkaniach, często podpiętych na lewo wodomierzach i licznikach prądu ! Bardzo się cieszę, że miasto w końcu coś z tym zrobi. Powinny być jeszcze kontrole lewych rent i zasiłków i często się widzi zdrowych ludzi żyjących na koszt innych.

 7. 7500000: 420 osób = 17 tyś 857 zł na osobę. Przecież ci romowie nie zapłacą tego , o czym mowa, a tym bardziej do roboty nie pójdą. Tak p. Maj miał się za nich brać , tak miał z nimi walczyć i co wyszło …. jak zwykle kiełbasa wyborcza. Eksmisja dziadów i tyle nie utrzymywać dziadostwa

 8. Byłem, jestem, będę antysocjalom obojętnie dla jakiej nacji.

 9. BANDYTA NIE PREZYDENT. CZŁOWIEK BEZ SERCA. MOŻE KIEDYŚ JEGO TOSAMO DOTKNIE!!! PAN BÓG NIERYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY!!!!!

 10. Pańcia malowana

  Dziś pracy nie brakuje. Można na siebie zarobić. Nawet z najniższej krajowej czynsz można opłacić więc bez przesady. Rodzice nie nauczyli ze na siebie trzeba zarobić?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo