Lublin: Ursus sprzedaje coraz więcej ciągników

Ursus C-380 znalazł się na trzecim miejscu wśród najchętniej kupowanych przez Polaków ciągników w sierpniu. Z miesiąca na miesiąc przybywa nabywców tego modelu ciągnika.

Inauguracja ciągników Ursus serii „C” miała swój początek w czasie tegorocznych Targów Rolniczych AGROTECH w Kielcach, gdzie zaprezentowano modele znanej serii „C” w nowej odsłonie. Przy czym do sprzedaży spółka wprowadziła wtedy pierwszy z modeli Ursus C-380.

Już teraz widać, że ciągnik z miesiąca na miesiąc zyskuje grono nowych nabywców. Z informacji uzyskanych od agencji Martin & Jacob monitorującej rynek rolniczy wynika, że Ursus C-380 znalazł się na trzecim miejscu wśród najchętniej kupowanych przez Polaków. Co ciekawe do osiągnięcia drugiego miejsca w stawce, w której na pierwszym miejscu znalazł się New Holland, a na drugim Zetor zabrakło mu 3 rejestracji.

Ursus depcze mocno po piętach konkurencji i jak tak dalej pójdzie modele z serii C będą najczęściej spotykanymi ciągnika na polskiej wsi. Rodzina ciągników oznaczona symbolem „C” została zaprojektowana i wykonana w całości przez polskich konstruktorów i inżynierów w centrum badawczym URSUS R&D w Lublinie.

Spółka chce w tym roku rozwinąć sprzedaż na rynkach unijnych, w Europie Wschodniej, w krajach bałkańskich oraz w afrykańskich. Firma zatrudnia w Lublinie ponad 700 osób.

2015-10-01 07:37:50
(fot. Ursus)

Zobacz również

21 komentarzy

  1. *Dobrym* przykładem jest Polski Star odkupiony przez Man-a niemieckiego. teraz marka Star nie istnieje i nie będzie istniała niestety bo niemcy zadbali o to aby wykupić prawa do nazwy a teraz w Starachowicach wiązki elektryczne do autobusów robią 🙁

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska