690 680 960

Lubelskie jabłka pojadą w Polskę (zdjęcia)

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformował w poniedziałek, że lubelskie jabłka będzie można zakupić w sieciach sklepów Stokrotka i E.Leclerc w całym kraju.

„Lubelskie jabłka ruszyły w Polskę” – chwali się Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i informuje, że dzięki współpracy z sieciami sklepów Stokrotka i E. Leclerc jabłka z naszego regionu będzie można zakupić w całym kraju.

Dzięki współpracy z sieciami trzy odmiany lubelskich jabłek: Ligol, Jonagored i Red Prince trafią do mieszkańców całej Polski.

– Dlaczego lubelskie jabłka są takie dobre? Lubelszczyzna słynie z wapiennej gleby, dużego nasłonecznienia oraz odpowiedniej amplitudy temperatury, które zapewniają doskonały smak tego rajskiego owocu. Niech staną się one swoistą marką wojewódzka lubelskiego – zachwala jakość owoców Urząd Marszałkowski.

Jabłka w sklepach będą oznaczone logiem LubApple.

Lubelskie jabłka pojadą w Polskę (zdjęcia)

Lubelskie jabłka pojadą w Polskę (zdjęcia)

Lubelskie jabłka pojadą w Polskę (zdjęcia)

(fot. UMWL)

7 komentarzy

 1. Brawo Jarek, !!!

 2. Te jabłka świecą się jak nie powiem co. W życiu tego wosku z dodatkiem jabłka nie kupię. Czy nie można było w sezonie dojść do jakiejś współpracy z plantatorami i nastawić się na sprzedaż dużej ilości jabłek w polskich sieciach handlowych? Takie proste a jednak tak skomplikowane…

 3. Jak to jest? Zjem jedno jabłko a w całym mieszkaniu zaraz jest smog!!!

 4. Jasny Gwint !!!

  Jak rzeczone jabłka z okolic Lublina będą, droższe jak przywleczone z drugiego końca świata pomarańcze, cytryny czy banany to wesołych świąt życzę.

  • Tylko za ile te cytrusy są zrywane….? Dolara dziennie. Ja wolę zapłacić nawet drożej a swojemu. Ty byś chciał kupić tanio a potem dziwić się że sadownik strajkuje.

 5. Fajne te łyse pały 🙂 ładnie się błyszczom w świetle śietlówek ;D!

 6. mam pytanie, czy redakcja robi dobrą propagandę obecnie panującym? Bo oprócz współpracy z dwiema sieciami marketów na dobrą sprawę nie ma żadnych innych wiadomości. Kto będzie skupował te jabłka? Od kogo będą pochodzić? Na jakiej zasadzie ma polegać ta współpraca? Czy w imię pomocy sadownikom, samorząd będzie wydawał pieniądze na dotowanie tego pomysłu? Czy może będzie to dawało możliwość wszystkim rolnikom na udział w tych transakcjach, czy tylko wybranym? Pytam bo z reguły wiadomo że jeśli „władza” nie zależnie czy samorządowa czy rządowa się za coś bierze na od razu napotykane są problemy które wcześniej nie istniały…

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas