Lubelskie jabłka pojadą w Polskę (zdjęcia)

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformował w poniedziałek, że lubelskie jabłka będzie można zakupić w sieciach sklepów Stokrotka i E.Leclerc w całym kraju.

„Lubelskie jabłka ruszyły w Polskę” – chwali się Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i informuje, że dzięki współpracy z sieciami sklepów Stokrotka i E. Leclerc jabłka z naszego regionu będzie można zakupić w całym kraju.

Dzięki współpracy z sieciami trzy odmiany lubelskich jabłek: Ligol, Jonagored i Red Prince trafią do mieszkańców całej Polski.

– Dlaczego lubelskie jabłka są takie dobre? Lubelszczyzna słynie z wapiennej gleby, dużego nasłonecznienia oraz odpowiedniej amplitudy temperatury, które zapewniają doskonały smak tego rajskiego owocu. Niech staną się one swoistą marką wojewódzka lubelskiego – zachwala jakość owoców Urząd Marszałkowski.

Jabłka w sklepach będą oznaczone logiem LubApple.

(fot. UMWL)

7 komentarzy

 1. Brawo Jarek, !!!

 2. Te jabłka świecą się jak nie powiem co. W życiu tego wosku z dodatkiem jabłka nie kupię. Czy nie można było w sezonie dojść do jakiejś współpracy z plantatorami i nastawić się na sprzedaż dużej ilości jabłek w polskich sieciach handlowych? Takie proste a jednak tak skomplikowane…

 3. Jak to jest? Zjem jedno jabłko a w całym mieszkaniu zaraz jest smog!!!

 4. Jasny Gwint !!!

  Jak rzeczone jabłka z okolic Lublina będą, droższe jak przywleczone z drugiego końca świata pomarańcze, cytryny czy banany to wesołych świąt życzę.

  • Tylko za ile te cytrusy są zrywane….? Dolara dziennie. Ja wolę zapłacić nawet drożej a swojemu. Ty byś chciał kupić tanio a potem dziwić się że sadownik strajkuje.

 5. Fajne te łyse pały 🙂 ładnie się błyszczom w świetle śietlówek ;D!

 6. mam pytanie, czy redakcja robi dobrą propagandę obecnie panującym? Bo oprócz współpracy z dwiema sieciami marketów na dobrą sprawę nie ma żadnych innych wiadomości. Kto będzie skupował te jabłka? Od kogo będą pochodzić? Na jakiej zasadzie ma polegać ta współpraca? Czy w imię pomocy sadownikom, samorząd będzie wydawał pieniądze na dotowanie tego pomysłu? Czy może będzie to dawało możliwość wszystkim rolnikom na udział w tych transakcjach, czy tylko wybranym? Pytam bo z reguły wiadomo że jeśli „władza” nie zależnie czy samorządowa czy rządowa się za coś bierze na od razu napotykane są problemy które wcześniej nie istniały…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL