Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Łączą tradycję z nowoczesnością a punktem wyjścia jest patriotyzm. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów (zdjęcia)

Warsztaty łączą tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi rozwiązaniami. Młodzież ze szkolnych murów przenosi się m.in. na łono natury, gdzie zgłębia tajniki survivalu. Cały czas szkoły mogą przyłączyć się do projektu.

W ubiegłym roku ruszył edukacyjny projekt pod nazwą „Nauka w służbie kształtowania postaw patriotycznych młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych”. Realizuje go Stowarzyszenie „Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna”. Jest on skierowany do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie lubelskim a także ich nauczycieli. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem.

Głównym celem jest nie tylko edukowanie, ale też inspirowanie młodzieży poprzez połączenie tradycji z nowoczesnością, historii z technologią. Projekt przybliża młodzieży sylwetkę elitarnych polskich jednostek wojskowych takich jak „Cichociemni”. To oni, dzięki swojej niezłomności, odwadze i determinacji, stali się inspiracją dla wielu Polaków.

– Punktem wyjścia w tym projekcie jest patriotyzm. Gdy myślimy o patriotyzmie, przychodzą nam na myśl wielkie postacie, bitwy i chwile, które zmieniły bieg historii naszego kraju. Jednakże patriotyzm to nie tylko historia, ale również wartości, które chcemy przekazać młodszemu pokoleniu. Postanowiliśmy połączyć to wszystko i pokazać, że postawa patriotyczna może być wspierana przez osiągnięcia naukowe i rozwój technologiczny – wyjaśniają przedstawiciele „Bezpiecznej Lubelszczyzny”.

Prowadzone przez Stowarzyszenie „Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna” warsztaty łączą tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi rozwiązaniami. Młodzież ze szkolnych murów przenosi się m.in. na łono natury, gdzie zgłębia tajniki survivalu. Dzięki temu uczniowie nie tylko poznają podstawy terenoznawstwa, ale przede wszystkim zasady przetrwania.

Młodzi ludzie mają również okazję poznać i zrozumieć procesy fizyko-chemiczne zachodzące podczas strzału, czy podstawy balistyki. To wszystko dzięki realizowanym zajęciom, jakie odbywają się na strzelnicy multimedialnej. Oprócz zdobycia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią palną, ćwiczą praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Projekt, który realizuje treści edukacji dla bezpieczeństwa powstał dzięki wsparciu i pomocy partnerów. Są nimi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Cały czas szkoły mogą przyłączyć się do projektu. Dzięki temu młodzież zrozumie, jak ważne jest połączenie tradycji z nowoczesnością, a także jak wielką wartość ma patriotyzm w dzisiejszym świecie.

6 komentarzy

  1. Zacna inicjatywa, ale … pełna ogólników i nazw, a zero odniesienia się do Historii wspomnianych CichoCiemnych. Zbliża się na dniach kolejna (która?) Rocznica Zrzutu CC na Okupowana Polskę ( gdzie?) Ktoś wie? A ktoś wie, skąd byli wspomniani Cichociemni?

  2. Kolega mi podpowiedział że …. Ma to tyle wspólnego z Cichociemnymi, co ociemniałymi 😉 i że rozchodzi się o kasę za szkolenie, a najlepiej podpiąć się pod Cichociemnych. To takie teraz modne!

    • Twój kolega jest takim samym ciemniakiem jak ty

      • Oczywista oczywistość że tylko i wyłącznie o „przemielenie” kasy tu chodzi. Ludzie którzy to organizują na historię i wszystko inne mają… Liczy się wyłącznie $$$

  3. Jak należało się spodziewać,inicjatywa ta wzbudza duży niepokój u antypolakach,obcych agentach wpływu i lewackich watahach loch i knurów.I tak ma być.

  4. Jak nie ma podstawowej wiedzy w temacie to najlepiej bełkotać i obrażać. A podobno prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

Dodaj komentarz

Z kraju