Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

„Kryształowa Cegła” dla Areny Lublin

„Kryształową Cegłę” w XIV edycji Konkursu „DOM 2014” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE otrzymał stadion miejski Arena Lublin i przedłużenie al. Solidarności.

Stadion miejski Arena Lublin w konkursie „DOM 2014” został wyróżniony „Kryształową Cegłą”. W XIV edycji konkursu udział wzięło 51 inwestycji z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Stadion Miejski Arena Lublin został laureatem Kryształowej cegły w kategorii Obiekty Sportowe, a przedłużenie al. Solidarności nagrodzono w kategorii Inwestycje Drogowe.

Konkurs został zorganizowany już po raz czternasty przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.

Celem konkursu jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury.

Konkurs to także dobra promocja najlepszych inwestycji i wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających ochronę środowiska.

Konkurs stał się największym przeglądem dokonań architektonicznych, inżynierskich, konserwatorskich w Europie Wschodniej, a Statuetka Kryształowej Cegły postrzegana jest w środowisku inwestycyjnym jako wyraz uznania i szczególna forma rekomendacji.

Zwycięskie inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu środków z Unii Europejskiej.

2014-12-16 13:06:26
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Teraz tę cegłę za stadion to możemy sobie przywiązać do szyi i skoczyć do wody. Stadion ładny ale kto będzie na nim grał? Motor?

    • motor chyba nie, na pewno RADNI Z PO. wejściówki wprowadzić przynajmniej trochę kasy by było do budżetu

  2. Dostał cegłę a wygląda jak konserwa.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo