Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Konopne żniwa pokrzyżowała pogoda. Każdy, kto przyszedł mógł zabrać tyle roślin, ile był stanie unieść (wideo, zdjęcia)

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowane były konopne żniwa w Lublinie, jednak pogoda pokrzyżowała plany plantatorom. Każdy jednak, kto wcześniej się zarejestrował, mógł zabrać z pola tyle roślin, ile był w stanie unieść.

W sobotę w Lublinie, na jednym z najbardziej znanych pól z konopiami w kraju, miały odbyć się żniwa. Wszystko jednak popsuł padający deszcz i odbędą się one prawdopodobnie za tydzień.

Każdy, kto zapisał się wcześniej na wydarzenie, mógł dzisiaj wejść na pole i zabrać ze sobą tyle roślin, ile był w stanie unieść. Jak nam tłumaczono, głównie zabierane były liście i kwiatostany do suszenia, a następnie zostaną one wykorzystane jako dodatek do herbaty lub jako gotowy produkt do parzenia herbaty z konopi.

Niektórzy zabierali same liście, inni tylko kwiatostany lub korzenie, a jeszcze inny całe konopie. Na polu oprócz mieszkańców Lublina można było spotkać osoby, które przyjechały z dalekich zakątków Polski. Oprócz możliwości zabrania ze sobą roślin, można było skorzystać z oferty sprzedażowej produktów na bazie konopi.

Największą jednak popularnością cieszyła się „ścianka”, na której można było wykonać zdjęcia ze śmiesznymi napisami przygotowanymi przez dzierżawców pola, firmę Hemplab.

(fot. wideo lublin112.pl)

24 komentarze

 1. Przecież to zielsko okropnie smierdzialo. Ciekawe co z tym teraz zrobią?

 2. Przecież oni będą deklom sprzedawać susz jako indyjskie pewnie oto chodzi, cebulaczki cwaniaczki

 3. Dobry towar prawie za darmo:) Ja właśnie palę kolejnego blanta i jest fajnie 🙂 Za 19,99zł nie można było przegapić takiego jarania 🙂

 4. Śródmieście rządzi !!!!!!

  Zapraszamy na Zamojską !!!! Suszarki do grzybów pracują pełną mocą !!!! ODJEŻDŻAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. osoby przyjechały z dalekich zakątków Polski, a za tydzień być może przyjadą z zakątków całej Europy, kto wie???

 6. Zamojska rulesssss

  Właśnie pieczmy babeczki THC :):):)

 7. Kude prezes kazał palić wszystkim to może i ja za palę;)

 8. głupki!!! herbata z tego czyni cuda ale nie w umyśle tylko w organizmie !!!smacznego!!!!

 9. Co za wiocha lublin kicz

 10. Dwóch cwaniaków bawi się manipulacją ludźmi . Jeszcze raz im oferuję ziemię pod plantację . Tylko tym razem to wy weźcie ze sobą worki , a dam tyle ile uniesiecie .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo