Kobieta postrzeliła 4-letnią córkę i mężczyznę. Dziecko walczy o życie

W ciężkim stanie przebywa w lubelskim szpitalu 4-letnia dziewczynka z powiatu ryckiego, która wczoraj została postrzelona przez matkę. Śledztwo wszczęła prokuratura.

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych w miejscowości Brzeziny w powiecie ryckim. Do szpitala w Rykach przyjechała kobieta, która przywiozła postrzelone z broni dziecko.

Jak się okazało, obrażenia jakich doznała 4-latka były poważne, lekarze zadecydowali o natychmiastowym przetransportowaniu dziecka do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dokonano tego śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O wszystkim powiadomiona została policja. W miejscu zamieszkania kobiety znajdował się jeszcze mężczyzna z raną postrzałową. W tym przypadku jego obrażenia były mniejsze, karetką przewieziono go do szpitala.

Jak wyjaśniała nam Katarzyna Matusiak w Prokuratury Okręgowej w Lublinie wszczęte zostało śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że matka 4-letniej dziewczynki miała czyścić broń, którą była strzelba gładkolufowa. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału tej broni, w wyniku czego postrzelona została dziewczynka oraz 27-letni mężczyzna. W wyniku rany postrzałowej podudzia, stwierdzono u niego 8 większych odłamków, która utkwiły w ciele, w tym cześć w kości piszczelowej, która uległa przez to pęknięciom. U dziewczynki stwierdzono zaś 14 ran postrzałowych od śrutu, z czego jeden śrut utkwił w okolicach serca. Lekarze określili stan zdrowia dziecka jako zagrażający życiu.

Jak ustaliliśmy, kobieta miała pozwolenie na broń i na amunicję, policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu trzy jednostki broni oraz posiadaną amunicję. Wszystko było przechowywane w szafie zabezpieczonej odpowiednim zamkiem. Kobieta była trzeźwa, ojca dziewczynki nie było w domu w momencie zdarzenia, wykonywał prace polowe. W sprawie trwa cały czas śledztwo.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

51 komentarzy

  1. zomo i gangsterzy maja bron a zwykly obywatel moze jedynie strzelac OCZAMI

  2. Po komentarzach widać, że polski ludek odczuwa niewyobrażalny lęk przed bronią palną. Nikogo nie razi, że na drogach mnóstwo pijanych, naćpanych, znerwicowanych kierowców, potencjalnych zabójców. Tam doszło do wypadku, ale wątpliwe by osoba mająca pozwolenie czyściła nie rozładowaną broń. Raczej to było na etapie przed czyszczeniem.

  3. Broń sama w sobie nie jest zła, ratuje często życie, umożliwia obronę i wyrównanie szans, ale za mało jest obycia z bronią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spot lubelskich samochodów egzotycznych w Relaksie
Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie