Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkaset podrabianych produktów w sklepie. Przeważały zabawki (zdjęcia)

Funkcjonariusze służby Celno-Skarbowej oraz policjanci wykryli w jednym ze sklepów w Biłgoraju ponad 400 szt. podrabianych towarów. Wśród zatrzymanych podróbek przeważają zabawki dla dzieci.

Podróbki na celowniku Służby Celno-Skarbowej

Funkcjonariusze Służby Celno-skarbowej cyklicznie prowadzą wspólne kontrole wymierzone w nieuczciwych sprzedawców, którzy handlują podrabianymi towarami, bezprawnie opatrzonymi markowymi oznaczeniami znanych firm. Wśród zatrzymywanych przez funkcjonariuszy podróbek dominują zabawki, odzież, kosmetyki oraz podróbki modowe, w tym np. torebki. Tak też było i w tym przypadku.

400 podrabianych zabawek nie trafi do dzieci

W jednym ze sklepów w Biłgoraju funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina i Zamościa oraz policjanci z Biłgoraja znaleźli ponad 400 szt. podróbek, wśród których przeważały zabawki dla dzieci. Były to m.in. klocki, karty do gier, lalki, pluszaki, zestawy figurek, zabawkowe telefony i inne. O tym, że – mimo markowych oznaczeń – nie są to towary znanych światowych producentów, świadczyła m.in. niska cena i słaba jakość wykonania.

Szkodliwe substancje

Jakość wykonania to nie największy problem takich produktów. Badania laboratoryjne KAS niejednokrotnie potwierdzały, że podrabiane zabawki zawierały w swym składzie zagrażające zdrowiu substancje chemiczne, w tym np. podwyższone stężenie ftalanów.

Poza zabawkami w sklepie w Biłgoraju funkcjonariusze znaleźli też kilka torebek damskich. Te również bezprawnie oznakowane były logo znanego producenta towarów markowych.

Gdyby zatrzymane przez KAS i Policję towary były oryginalne, ich wartość rynkowa wynosiłaby około 38 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju.

Kupując zabawki warto pamiętać, że niska cena, błędne oznaczenia czy też wątpliwa jakość wykonania – to sygnały świadczące o tym, że możemy mieć do czynienia z podróbkami.

Kilkaset podrabianych produktów w sklepie. Przeważały zabawki (zdjęcia)

Kilkaset podrabianych produktów w sklepie. Przeważały zabawki (zdjęcia)

(fot. KAS)

13 komentarzy

 1. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

  Nasza , pożal się Boże, „przyszłość Narodu”, jak nie widzi zabawek, czy ciuchów, opatrzonych markowymi oznaczeniami znanych firm to za cholerę tego do ręki nie weźmie.
  Nie dziwię się więc ofercie sklepu.

  • Przecież to totalna kicha i buractwo świecić markowymi logami firm po oczach…. Tylko niedowartościowane, zakompleksione , nie mające klasy, gustu i poczucia stylu społeczeństwo nosi markowe rzeczy , a w większości podróbki z wielkim logo …. Co do bombelków, to wychowanie się wynosi z domu….

 2. Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

  Taki may klimat: jak nie masz na sobie markowego ciucha, czy najnowszego smartfona to cię równolatki z tzw. dobrych domów, śmiechem wykończą i z błotem zmieszają.
  W szkole, na ulicy, czy po wyjściu z kościoła.

  • Niejaki dziadek

   Zwłaszcza po wyjściu z kościoła, bo póki jest wewnątrz to siostrą, bratem w Chrystusie są (albo tylko udają), a tuż za progiem kościoła, katolik, katolikowi wilkiem się staje.
   Zapominając, że przed chwilą żarł „ciało” Chrystusa, waląc się w piersi, aż chlapały, albo dudniły.

  • D e v e l o p e r

   Było się zabezpieczać. Pewnie chłop bogaty i tak go chciałaś złapać. W każdym razie, wracając do meritum. Nie ma to jak kupić na aukcji tanie klocki, np. LIEGO. Przychodzi paczka, a my wielgie zdziwienie, że podróbka. Program ochrony kupujących, zwrot kasy, a i klocki zostają w domu…

 3. Czy dewocjonalia też mogą być podrobione?

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Myślę, że zwłaszcza na wodę święconą trzeba uważać, jak „dobrodziej” pokropi np. świeżo otwierany most, a podsuną mu chińską podróbę, nie ma gwarancji cze się nie zawali.

   • Babcia na kilka chwil przed smiercią będziesz wyła, aby Bóg wybaczył ci to obrażanie na tym forum. Przypomnisz sobie, gdy pampers będzie pełny.

    • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

     Fałszerze do Boga na mnie nie doniosą, chyba, że jakiś/aś aktywista/tka z kolka różańcowego.
     Na ten przykład, taki nijaki Jan.
     Siemasz Jasiek ! 😆

 4. I co teraz tępe lewaki będą kupować.

 5. … a gdzie są te wszystkie służby celno-skarbowe jak towar wjeżdża do Polski ??? … a , za grube ryby za tym stoją

 6. Służby państwowe działające w ochronie interesów wielkich korporacji i ich marek. Słabo to brzmi. Gdyby chociaż one im płaciły a nie my- obywatele.

 7. weście sie za platformy zakupowe

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo