Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wstrzymano obrót jednym z najpopularniejszych syropów dla dzieci

Zbyt duże ryzyko w stosunku do korzyści, ma być przyczyną wstrzymania obrotu bardzo popularnymi syropami dla dzieci. Jeden ze składników został uznany za niekorzystnie wpływający na zdrowie.

15 komentarzy

 1. Pik puk jest tam kto

  Czemu te leki są wycofane dopiero teraz i kto wogole dopuścił je do sprzedaży. Przecież pulneo jest bardzo popularne.

 2. Czy to ten syrop na kaszel który można za pomocą butelki po pepsi, domestosa, i bateryjek zamienić na amfe ??

 3. A co z ludźmi którzy częstp dawali to dzieciom z resztą za wskazaniem pediatrów.tak jak ze szczepionkami najpierw zaszczepią a potem wycofują cała serię.co my jesteśmy króliki doświadczalne

  • Czy pediatra robił to bezinteresownie? Przecież każdy kandydat na lekarza składa przysięgę Hipokryty.

 4. Pulneo popularne przez ostrą kampanię reklamową . 95% reklam to są reklamy leków i innych suplementów. Faworytem na dzień dzisiejszy jest pani co mówi „Gorączka to gorączka” . Planowany był zakaz reklam leków ale pewnie ktoś dał by poszedł do szuflady.

 5. Nie wycofanie a wstrzymanie. To dwie różne procedury.

  • Prosimy poświęcić kilka chwil i z uwagą przeczytać decyzje na stronach GIF… Komentowanie z większą wiedzą będzie rozsądniejsze.
   PODMIOT ODPOWIEDZIALNY PODJĄŁ DECYZJĘ O WYCOFANIU…

 6. Jedyny syrop to czosnek ,cebula i miod… Moj 5 latek nigdy antybiotyku nie bral, a chodzi do przedszkola ,a wczesniej do żłobka… Niestety widze jak rodzice na byle katarek ładują chemię w stylu tych wycofanych syropkow lub co gorsza antybiotyków i syropki przeciwgorączkowe nawet na niewielką temperaturę. Leki są bardzo pomocne ,nieraz antybiotyki bardzo potrzebne, ale w większości przypadków organizm sam potrafi walczyć z przeziębieniem…a natura ma nieraz lepsze rozwiązania… Sam w to nie wierzyłem ale to rada od lekarza….

 7. No to rodzice do roboty, szykować pozwy przeciwko producentom o wysokie odszkodowania za narażenie zdrowia i życia waszych dzieci , tak jak to się odbywa w normalnym świecie.

 8. Ta chemia niszczy zdrowie naszych dzieci

 9. He he, pare dobrych lat minie , zanim zaczną mówic publicznie o szkodliwosci dzisiejszych szczepionek, a dziś rodzice od malutkiego pchają w dzieciaki ile wlezie , a te jak chorowały tak chorują ….

  • tak tak, nie szczepmy dzieci, szczepionki są tak bardzo szkodliwe, zdecydowanie lepiej jak będą chorować na odrę, krztusiec….

 10. nie od razu leki

  prodczas przeźiębienia warto zadbać o siebie w naturalny sposób nie sięgajmy odrazu po leki WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy – to jest pierwszy i najważniejszy krok.
  Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie – kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Rokitnik jest bogaty w witaminę C jest jej więcej 20 razy niż w pomarańczach polecam syrop na wzmocnienie odporności i przy przeziębieniu znajdziecie tu konopiafarmacja pl

  • jasne.. od razu kupuje. kolejna krypto reklamowiczka. A zgadnij ile witaminy C masz w tym syropie na prawdę….wielkie nic.!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo