Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał audi za szybko w obszarze zabudowanym, na trzy miesiące stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego w Łabuniach zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 122 km/h. Mundurowi zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy.

W minioną sobotę o godzinie 19.00 policjanci z zamojskiego ruchu drogowego na ulicy Zamojskiej w Łabuniach zarejestrowali samochód marki Audi, poruszający się z prędkością 122 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowcą auta był 33-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poinformowali go o wyniku pomiaru prędkości i zatrzymali jego prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie przez sąd.

Jazda z nadmierną prędkością, nie dostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów, stanowi realne zagrożenie dla kierowców, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku pojawienia się niespodziewanej przeszkody, kierowca poruszający się z zbyt dużą prędkością może nie mieć wystarczająco dużo czasu na bezpieczną reakcję.

(fot. Policja Zamość)

14 komentarzy

 1. 120km/h. Co to jest dla kierowcy aŁdi? On się dopiero rozpędzał.

 2. Informacja o jednym (i to dość powszechnym) wykroczeniu to mało ciekawy powód by robić o tym artykuł.

  • Czytanie jest dobrowolne, podobnie jak pisanie komentarzy. Np. twoje komentarze nie są tutaj potrzebne, a nikt nie zabrania ci komentować…

   • Z początkiem Twojej wypowiedzi się zgadzam. Z końcem nie, bo wielu zabrania mi komentować.
    Skoro już ustaliliśmy, że każdemu można komentować, to co widzisz złego w moim komentarzu, o tym, że ten artykuł jest zwyczajnie nudny.

    • Nie jesteś sam na tym świecie i sam nie decydujesz, kto co ma publikować i co dla kogo jest nudne. Nie narzucaj komuś co ma robić i pisać.

     • Zgadza się.
      Ale skoro nikt nie ma prawa decydować co kto może napisać, to mogę napisać, że wg mnie to jest nudne.

     • Rano nie pozwolono mi napisać, że Żyd był sprawcą kolizji na rondzie pod zamkiem. Tak więc z tym, że każdy może sobie napisać co chce, nie jest do końca prawdą.

 3. „W przypadku pojawienia się niespodziewanej przeszkody, kierowca poruszający się z zbyt dużą prędkością może nie mieć wystarczająco dużo czasu na bezpieczną reakcję.” – nie w tym główny problem, choć też.

  Ktoś lecący 120km/h w zabudowanym zabije kogoś kto wyjeżdża z bocznej uliczki, albo staruszkę przechodząco przez jezdnię. Ewentualnie zderzy się z tym wyjeżdżającym z podporządkowanej i zabije rowerzystę jadącego chodnikiem.

  • Franiu, zgodnie POD rowerzysta nie może jechać chodnikiem, może poruszać się albo skrajem jezdni albo ścieżką rowerową.

   • Ja to doskonale wiem. Choć w skrajnych pogodowo sytuacjach, albo towarzysząc dziecku na rowerze można.
    Ale powiedź to tym 95% rowerzystów dla których chodnik to podstawowe miejsce do jazdy.

   • Co to jest to POD?

 4. ale po co sąd?

 5. FRANIU..??? Zrobiłeś Już?? Jest już ok?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo