Handlował kradzionym towarem. Miał części samochodowe o wartości 370 tys. zł (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Katowic zarekwirowali części samochodowe o wartości co najmniej 370 tys. złotych. Ustalono, że pochodzą one z kradzieży.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przechwycili części samochodowe pochodzące z przestępstwa.

Mundurowi wpadli na trop mężczyzny, który trudnił się nielegalnym procederem, po tym jak zatrzymali oni na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, części samochodowe pochodzące z kradzieży.

Jak się okazało, mężczyzna handlował kradzionym towarem stacjonarnie, w firmie w Knurowie, a także za pośrednictwem Internetu.

We miniony wtorek, kryminalni wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Hrebennem przeprowadzili kontrolę działającej w Knurowie firmy. Jak się okazało, znajdowało się tam kilkadziesiąt ułożonych na paletach i przygotowanych do sprzedaży części.

Funkcjonariusze przechwycili samochodowe silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii. Łączna wartość kradzionych przedmiotów wstępnie została oszacowana na 370 tysięcy złotych.

Niewykluczone jednak, że kwota ta okaże się znacznie wyższa. 41-letniemu właścicielowi firmy grozi nawet 5 lat więzienia.

(fot. NOSG)

3 komentarze

 1. I gow mu zrobia znam taki przypadek.gdzie autozlom.sluzyl.jako sklep trefnego towaru wpadli zabrali towar narobili halasu i tyle firma nadal.dziala a szef ma sie dobrze nawet go nie zamkneli ot to polski wymiar kary dla gazet i telewizj by duzo krzyczec nic nie robiac

 2. Kurcza turbosprezarka by mi sie przydala

 3. O masakra co za gość. To ciekawe czy skarbówki nie interesowało skąd miał towar bo tyle lewych faktur to chyba ciężko ogarnąć. Btw dlatego ja nigdy nie kupuje używek na szrocie czy necie jak delphie oe nowki są w spoko pieniądzach. Nie będe nabijał kieszeni mafi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7572zł 0.87%
  • GBP 5.2396zł 0.87%
  • EUR 4.5231zł 0.12%
  • CHF 4.1211zł 0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”