690 680 960

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu audi z łosiem. „Zwierzę wskoczyło na pojazd” (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z dróg powiatu włodawskiego doszło do zderzenia auta osobowego z łosiem. Do szpitala został przewiezione dwie osoby.

27 komentarzy

 1. A to łoś

 2. A na czym ta „szczególna ostrożność ” ma polegać pytam się ? Mam się zatrzymać i przepchać auto przez kompleks leśny ? czy może wezwać lawetę i niech mnie przetransportują przez ten odcinek przez las? Bo jazda nawet z najniższą predkoscią i tak nie uchroni mnie przed zderzeniem z takim łosiem ,czy innym jelonkiem,ktory akurat postanowił sobie przebiec na drugą stronę.Mniejsza predkosć moze jedynie zmniejszyć tragiczne skutki i to też nie koniecznie bo nawet przy 50 km/h takie zdrezenie skończy się zawsze tak samo żle ,czyli łoś wyląduje na dachu albo „wejdzie” nam przez przednią szybę .Nie da się takiego zdarzenia uniknąć i taka jest prawda ,wiec po kiego takie apele ?

  • normalnie, wzywasz milicje i oni cie eskortują przez las na bombach, od tego chyba są co nie ?

   • dal takich zero jedynkowych osobników gębowowo odbytowych coś takiego jak zwolnienie do 70 przez las lub w nocy nie istnieje… oni potrafią albo stać i chlać albo zap….ać 120… po wódę… innej opcji nie widzą….
    Podróżowanie z prędkości dostosowaną do warunków to dla nich taka sama „absrakacja” jak fizyka…

  • takie mądrości to se zachowaj dla siebie

   • Yeti – jeżeli uważasz, że sens tekstu rośnie proporcjonalnie do ilości użytych trzy-, a nawet czterokropków – to mylisz się.
    Qwerty napisał wyraźnie, że zwierzę może wskoczyć na samochód niezależnie od jego prędkości. I jak ci ponad półtonowy łoś wyląduje na przedniej szybie albo na dachu – masz przesrane.
    Aczkolwiek to czy masz 50 czy 80 km/h – robi pewną różnicę.
    Piszę jako praktyk – po sptokaniu z sarną i z łosiem.

    • jak ja lubię jak ktoś sam sobie zaprzecza… nie ma nic zabawniejszego…
     taa bo łosie same wskakują na dachy aut… aaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahahahahah…
     ale mnie rozbawiłeś… dzięki!

 3. jakis brudny ten los

  • Przeżyjesz swojego łosia – zmądrzejesz. Nie przeżyjesz – mała strata dla świata.
   A jeśli nie spotkasz go do końca życia – umrzesz jak żyłeś. Głupi.

 4. Ostatnio widziałem ciekawe zdarzenie. Gość jechał z żoną szosą w rejonie zalesionym i nagle na drogę wbiegła sarna. Gościu zdążył jednak wyhamować, ale za nim jechał imbecyl z nadmierną prędkością i ten już nie zdążył wyhamować. Trafił gościa w tył, ale o tyle dobrze że w miarę nie mocno.
  Wniosek z tego by jako kierowca być czujnym wszędzie i mieć dookoła oczy, a przede wszystkim dostosować prędkość do warunków i miejsca na drodze.

 5. Jak jedzie się przepisowo i obserwuje otoczenie to nie zdarza się to tak często a jak się pędzi przez las bo pusta droga to właśnie tak się to kończy.

 6. wiecej łosi, żubrów i innej dziczyzny zwozic na Lubelszczyzne a potem mieć pretensje ze prawa większe zwierzę ma niż człowiek.swiat juz kompletnie odlatuje z głupimi przepisami.zwłaszcza w tej juni jewropejskiej

  • przecinasz las drogą i pchasz się tam z samochodem to kto jest intruzem….?!?!?
   i pretensje nie wiadomo do kogo: „zwozić dziczyznę na lubelszczyznę”…. aaaaaaaaaaaaaaahahhahhahah
   dobre…

   • Po co te brednie piszesz , ? Wiesz co to jest droga publiczna ? A co droga leśna?

    • na pewno „publiczna” nigdy nie przebiega przez las… aaaaaaaaaaaahhaahahahhahahha
     przynajmniej w twojej alter rzeczywistości….

  • Żubry to akurat są zamknięte. Wiec niesa groźne. Natomiast to KASTA myśliwych na potęge rozmnażana oswaja zwierzynę aby potem urządzać sobie polowania!popijawy w naszych lasach. Świetnie się przy tym procederze mordowania zwierząt bawiąc.

   • Gzie są zamknięte?

    • W lasach Janowskich. Są oddzielone,niemoga samodzielnie się oddalić. Chyba że znasz inne miejsca na Lubelszczyźnie gdzie jest inaczej?

     • w Janowie żubry są zamknięte dopóki nie chcą się przejść gdzieś dalej to wtedy forsują siatkę i sobie idą gdzie chcą jak to było ostatnio…
      Ponadto w okolicach Białowieży spore stada żubrów żyją na wolności i często można je spotkać na okolicznych drogach nawet asfaltowych lub w ich pobliżu…
      Ale skąd ty to możesz wiedzieć jak w d… byłeś i g… widziałeś…

 7. inny kierowca ,też wolno jezdzący

  Kierowca ,chyba rzadko jezdzisz skoro masz takie zdanie …nic ci nie pomoze wolniejsza jazada i obserwacja ,bo nawet jak wyhamujesz Ty ,to ci inny rozpędzony głąb wjedzie w tył …

 8. Ach te łosie , są wszędzie,tyle tylko , że dzielą się na te o czterech i o dwóch nogach

 9. Tylko czemu policja nie wystosuje apelu to ZDiM żeby tereny leśne były odgrodzone siatką lub innym zabezpieczeniem? Ile to by żyć uratowało i ludzkich i zwierząt. W krajach bardziej rozwiniętych buduje się przejścia dla zwierząt nad jezdniami i inne … a w polsce apeluje się do kierowców żeby uważali. Wystarczy postawić znak „uwaga dzika zwierzyna” i już nie otrzymamy odszkodowania, tak samo jak ustawienie znaku „uwaga wyboje” gwarantuje brak odszkodowania z tytułu uszkodzenia zawieszenia. Dają pierwszeństwo pieszym przed wejściem na przejście ale nie zadbają o bezpieczne przejścia. Dla mnie to strasznie ogłupienie a ratowanie życia ludzkiego i zwierzęcego ważniejsze od 500+ na patologię …

 10. To myśliwi doprowadzają do tego co jest. Niezbyt potrzebna zwierzyna jest sprowadzana , następnie rozmnażana. Dokarmiania. Zwierzęta są wpół oswojone aby łatwiej było potem do nich strzelać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina