Coraz bliżej do budowy drogi ekspresowej z Lublina do Lubartowa. Ogłoszono przetarg na wykonanie prac

Rusza ostatni etap przygotowań do budowy drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Chodzi o wybranie firmy, która wybuduje trasę. To oznacza, że za kilka lat zakończą się problemy komunikacyjne na tej, jednej z najruchliwszych dróg naszego regionu.

22 komentarze

 1. Ciekawe, co nastąpi pierwsze: wybudowanie tej drogi, czy wysłanie załogowej misji na Marsa?

 2. Onanis Samokopulos

  Ktoś ma za dużo pieniążków, bądź inny interes – w jakim celu dwukrotnie przecinać szlak kolejowy, skoro można poprowadzić trasę wzdłuż niego???

  • Ekoterroryści….

  • po tej stronie torów znacznie więcej zabudowań i kilka firm i taniej jest wybudować dwa wiadukty niż wszystkim płacić odszkodowania

   • Onanis Samokopulos

    IMHO parę chałup i siedzibę jednej firmy da się odbudować za dużo mniej, niż wartość postawienia dwóch wiaduktów – chore…

 3. Przez pięć ostatnich lat co zrobiono w tej sprawie ?? Polki i Polacy mają prawo pytać, tylko nie mówcie że nie ma na to pieniędzy, bo wystarczy tylko nie kraść, a pieniądze się znajdą !!

 4. Zbliżają to się wybory!

 5. Bez węzła w Wandzinie PRZED Niemcami na starej DK19 to jest fuszerka i bubel nieprzydatny dla połowy Lubartowa, kierunku z Ostrowa Lubelskiego itd. bo nikt nie będzie się wracał kilka km na węzeł w Lubartowie i dalej będą jeździć przez Niemce aż do Leonowa. Ruch w Niemcach zmniejszy się o to co jeździ po obwodnicy Lubartowa czyli maksymalnie o połowę bo te dalej nie będą miały obwodnicy. Co najlepsze ten węzeł był przez wiele lat na planach aż nagle zastąpił go ten w lesie na wschód od Niemiec nie potrzebny do niczego.

  • Skręcisz na Rokitno i dojedziesz do tego leśnego „niepotrzebnego węzła” omijając Niemce, także nie płacz

   • Chyba helikopterem, tam jest las i tory a dojdzie S-ka. Ten węzeł to jest nonsens a w Niemcach bez węzła przed nimi jak był korek i jazgot tak będzie.

 6. Za 5 lat to mozna to zrobic 2 łopatami.

 7. A PO miało gdzie S19. Pamiętam jak kiedyś z braku pieniedzy w budżecie chcieli anulować przetarg na obwodnicę lublina

  • Mam dosyć PoPisu

   Dlatego nie głosuję na Trzaskowskiego bo dalej PO będą nas oleweć…. trzeba postawić na kogoś nowego, komu zależy…dlatego stawiam na Szymona Hołownię.

 8. A przez las nie dało się, bez żadnego wiaduktu nad torami?

 9. Ja tam potrzebuję szybkiego dojazdu do Ostrowa, to niech lepiej zostanie jakiś zjazd na Serniki, żeby nie trzeba było kilosów nadrabiać. A szybciej jak w 5lat to się nie da tego zrobić?

 10. Ludzie na drogach ekspresowych nie robi się zjazdów do każdej „ważnej” wioski na jej przebiegu. Ludzie dalej będą jeździć przez Niemce i stać w korkach? Myśle że każda myśląca istota nadrobi kilka kilometrów i spali 0,5-1l paliwa więcej dla własnego komfortu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!